استاندار: محدودیت‌های ۱۹ گانه کرونایی در استان کرمانشاه تمدید می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه شرایط کرونایی استان مطلقا خوب نیست، گفت: محدودیت‌های ۱۹ گانه کرونایی برای هفته جاری نیز در استان کرمانشاه تمدید می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز شنبه در حاشیه برگزاری جلسه ویدئو کنفرانسی ستاد ملی کرونا در سرسرای شهدای دولت استانداری در جمع خبرنگاران افزود: استفاده از ماسک در استان به زیر ۵۴ درصد رسیده که منجر به صعودی شدن آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا شده است.

بازوند اظهار کرد: متاسفانه استفاده از ماسک در استان کرمانشاه نسبت به میانگین کشوری کاهش پیدا کرده و به زیر ۵۴ درصد رسیده در حالی که میزان استفاده از ماسک در کشور ۶۱ درصد است.

به گفته او کمترین میزان استفاده از ماسک در بخش حمل و نقل درون و برون شهری با ۴۴ درصد است که فاصله زیادی با میانگین کشوری دارد.

تذکر به مدیرکل ورزش و جوانان

استاندار کرمانشاه همچنین از رعایت نشدن محدودیت های ۱۹ گانه کرونایی در اماکن ورزشی استان انتقاد کرد و به مدیرکل ورزش و جوانان تذکر داد.

او آمار مبتلایان و فوتی های کرونای استان در هفته اخیر را صعودی دانست و گفت: در پیک دوم کرونا ۴۸۴ بیمار مبتلا به صورت همزمان بستری بود در حالی که این آمار طی هفته اخیر به ۴۸۸ تخت رسیده است.

شرایط کرونایی استان مطلقا خوب نیست

عالی ترین مقام اجرایی کرمانشاه با بیان اینکه شرایط کرونایی استان مطلقا خوب نیست افزود: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، هزینه سنگینی پرداخت خواهیم کرد.

بازوند همچنین از برخورد سختگیرانه با افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند خبر داد و گفت: اگر دستگاه‌های اداری، صنوف و سایر بخشها شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنند با برخورد قانونی مواجه خواهند شد.

مراسمی برای اربعین نداریم

استاندار کرمانشاه در پایان با بیان اینکه هیچگونه مراسمی برای پیاده‌روی اربعین حسینی نداریم گفت: مرزهای استان بسته است و امکان خروج برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین وجود ندارد.

او همچنین ادعای موافقت دولت عراق با اعزام هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی برای مراسم اربعین را تکذیب کرد و گفت: این موضوع صحت ندارد.

وضعیت آماری کرونا در کرمانشاه 

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ارتباط با آخرین آمار مبتلایان به کرونا گفت: در شبانه روز گذشته ۳۴ مورد بیمار مثبت بستری مبتلا به کرونا در استان شناسایی شدند و جمع موارد مثبت بستری به چهار هزار و ۶۷۹ نفر رسید.

«مهدی محمدی» با بیان اینکه اکنون ۴۷۷ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: تعداد موارد فوت در اثر ابتلا قطعی به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان چهار نفر است.

محمدی اظهار داشت: با احتساب موارد فوت در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان در اثر ابتلا به کرونا در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تا کنون به ۶۲۶ نفر رسید.

به گفته او از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون در استان ۱۳هزار و ۲۱۱ نفر بستری و ۱۲هزار و ۱۱۲ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها