بیش از ۷۳ درصد از خانوارهای کرمانشاهی، گاز مایع دریافت می‌کنند

کرمانشاه - ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: از ابتدای طرح الکترونیکی شدن گاز مایع (اواخر تیرماه ۹۹) بیش از ۷۳ درصد از خانوارهای نفت سفید سوز استان، گاز مایع خود را با استفاده از کارت بانکی دریافت می‌کنند.

«فریدون یاسمی» روز شنبه در جلسه ویدئو کنفرانسی با معاون وزیر نفت با اعلام گزارشی از وضعیت توزیع گاز مایع با استفاده از کارت بانکی در کرمانشاه، افزود: از ۵۷ هزار خانوار فاقد گاز طبیعی، ۴۷ هزار مورد تائید شرکت پخش بوده است.

به گفته وی، از میزان تائید شده (۴۷ هزار خانوار)، بیش از ۳۳ هزار خانوار گاز مایع خود را از طریق کارت بانکی دریافت می‌کنند.

یاسمی با بیان اینکه پس از جلسات متعدد با پنج شرکت موزع گاز مایع در استان شاهد عدم همکاری برخی از آنان با طرح مذکور بودیم، تصریح کرد: چهار شرکت موزع به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیز با بیان اینکه برای رساندن گاز مایع با قیمت مصوب دولتی به مردم جدی بوده و با خاطیان برخورد خواهد شد، افزود: برای اینکه شهروندان کرمانشاهی فاقد گاز طبیعی برای دریافت گاز مایع دچار مشکل نشوند، منطقه اراک به عنوان معین استان کرمانشاه انتخاب می‌شود تا زمانی که مشکل شرکت های موزع گاز برطرف شود.

صادق آبادی سپس بر ثبت نام همه مصرف کنندگان گاز مایع تا پایان مهرماه تاکید کرد.

وی هدف  از اجرای طرح توزیع گاز مایع با استفاده از کارت بانکی را؛ تأمین رفاه شهروندان، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و استفاده غیرمجاز از گاز مایع و نیز ساماندهی توزیع فرآورده‌های نفتی با استفاده از کارت بانکی سرپرست خانوار در همه شهرستان‌های زیر پوشش این مناطق برشمرد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha