تیم بوشهر نماینده ایران، برگزیده پروژه جهانی زمین موازی شد

بوشهر- ایرنا- دبیر کانون نجوم دانشگاه خلیج فارس گفت: تیم انجمن نجوم رصد خانه مهر بوشهر به عنوان نماینده ایران در پروژه جهانی زمین موازی، یکی از ۲۰ تیم برگزیده این پروژه شد.

به گزارش ایرنا مهدی رکنی روز شنبه اعلام کرد: پروژه جهانی زمین موازی با ایده آموزشی برای شبیه سازی تابش خورشید بر کره زمین و شهرهای مختلف جهان طراحی شده‌است و به آگاهی دانش‌آموزان از تابش خورشید در زمان‌های مختلف به کره زمین کمک می‌کند و خلاقیت این تیم بوشهری در آموزش این مفهوم به کودکان باعث شد تا به عنوان نماینده ایران در میان ۲۰ تیم برگزیده جهان قرار گیرد.

وی گفت: مخاطب اصلی این پروژه در همه  کشورها دانش‌آموزان نوجوان هستند اما ما بخاطر انجام پروژه برای کودکان زیر ۱۰سال برگزیده شده اند.

رکنی یادآورشد: هر تیم از یک معلم و دانش‌آموزانش تشکیل می‌شود که پس از ثبت نام در سایت "ناسه" (شبکه جهانی آموزشی ستاره شناسی ) پروژه را در ترکیب با مسائل مرتبط با شهر و کشور خود اجرا کردند و بهترین ایده یا خلاقیت در کار عامل موثر در انتخاب برگزیده‌ها بود.

سخنگو و مدیر علمی تیم پروژه جهانی زمین موازی بوشهر گفت: انجمن نجوم رصدخانه مهر بوشهر به سرپرستی حسن باغبانی از ابتدای سال ۹۹ شروع به انجام پروژه و آموزش آن به دانش‌آموزان کرده‌است.

دبیر کانون نجوم دانشگاه خلیج فارس بوشهر در اختتامیه پروژه جهانی زمین موازی به عنوان نماینده ایران در کنار بیست کشور برگزیده دنیا حضور یافت و به مدت چهار دقیقه سخنرانی کرد.

مراسم اختتامیه این پروژه در کشور اسپانیا و بندر بارسلونا به صورت مجازی برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =