شهدا خط قرمز دستگاه قضایی هستند

کرمانشاه - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه شهدا و خانواده‌های آنها خط قرمز دستگاه قضایی هستند، گفت: هرکسی در هر جایگاه و مقامی که باشد اگر بخواهد به شهدا و خانواده‌های شهدا توهین کند با او برخوردی جدی خواهیم داشت.

روابط عمومی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه روز شنبه به نقل از «شهرام کرمی» با اشاره به ماجرای انتشار ویدئویی در فضای مجازی که در آن یکی از اعضای شورای شهر کرمانشاه برخوردی نامناسب و توهین آمیز با همسر یکی از شهدا داشت، افزود: پس از آگاهی از این حادثه تاسف بار، بلافاصله از منظر حقوق عامه و به عنوان مدعی العموم مردم کرمانشاه حکم جلب این عضو شورای شهر را صادر کردم. 

وی تصریح کرد: این فرد روز ۹ مهر بازداشت شد و پس از اینکه تذکرات لازم را به او دادیم، روز پنج‌شنبه ۱۰ مهر آزاد شد.

دادستان کرمانشاه در ادامه با تاکید براینکه شهدا و خانواده های آنها خط قرمز دستگاه قضایی هستند، اعلام کرد: هرکسی در هر جایگاه و مقامی که باشد، اگر بخواهد به شهدا و خانواده های شهدا توهین کند، با او برخوردی جدی خواهیم داشت. 

وی عنوان کرد: آرامش کنونی که در جامعه داریم را مدیون خون شهدا و فداکاری خانواده هایشان هستیم، لذا با هرگونه توهین به آنها باشدت و عبرت آموز برخورد خواهیم کرد. 

کرمی با بیان اینکه تکریم شهدا و خانواده ایشان یک وظیفه ای همگانی است، گفت: باید تلاش کنیم که همواره احترام خانواده های شهدا را نگاه داریم و در این راستا دستگاه قضایی استان حامی این خانواده های بزرگوار خواهد بود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، هزارو ۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شد و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها