بیش از ۶۱۸ هزار تُن کالا امسال از باشماق مریوان ترانزیت شد

سنندج - ایرنا - ناظر گمرکات کردستان گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال، ۶۱۸ هزار و ۶۳۳ تُن انواع کالا به ارزش بیش از یک میلیارد دلار از طریق گمرک مرز رسمی باشماق در مریوان ترانزیت شد.

بختیار رحمانی‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مرز رسمی باشماق تنها مرز ترانزیتی استان کردستان است، اظهار داشت: در این مدت میزان ترانزیت داخلی مبدا از این گمرک ۱۸ هزار و ۷۱۹ تُن به ارزش ۱۳ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۸۳۴ دلار بوده است.

وی میزان ترانزیت خارجی مبدا از این گمرک را در این مدت (۶ ماهه نخست امسال) ۱۸۶ هزار و ۷۶۶ تُن اعلام کرد و افزود: ارزش دلاری این میزان ترانزیت انجام شده ۳۴۷ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۱۲۵ دلار است.

ناظر گمرکات کردستان با بیان اینکه ۴۱۳ هزار و ۱۴۸ تُن به ارزش یک میلیارد و ۳۶ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۳۸ دلار کالا در این مدت ترانزیت خارجی مقصد انجام شده است، یادآور شد: در مجموع طی ۶ ماهه نخست امسال ۶۱۸ هزار و ۶۳۳ تُن کالا به ارزش یک میلیارد و ۴۲۳ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۹۹۷ دلار از باشماق مریوان ترانزیت شده است.

گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است، گمرکات استان کردستان با شعب سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها