بدهی مشترکان گاز ایلام تقسیط و استمهال می‌شود

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت‌ گاز ایلام با بیان اینکه مشترکین گاز استان در حال حاضر ۴۰۰ میلیارد ریال به این شرکت بدهکارند، گفت: امکان تقسیط و استمهال بدهی مشترکان بدهکار برای پرداخت وجود دارد.

عباس شمس الهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشترکین گاز استان ایلام شامل مراکز خصوصی، دولتی، آموزشی و علمی، صنعتی و ... ۴۰۰ میلیارد ریال به این شرکت بدهی دارند.

وی بیشترین میزان بدهی شرکت گاز استان را مربوط به شرکت های سیمان و پتروشیمی ایلام دانست و افزود: از این رقم ۲۰۰ میلیارد ریال مربوط به کارخانه سیمان و پتروشیمی ایلام است که در مجموع ۵۰ درصد کل مطالبات شرکت گاز مربوط به این دو واحد است.

مدیرعامل شرکت‌ گاز ایلام یادآور شد: سایر بدهی های این شرکت مربوط به جایگاه‌های سوخت، سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و آموزشی استان است.

شمس اللهی یکی از علت‌های اصلی عدم پرداخت قبوض گاز را تلنبار شدن بدهی‌های چندین دوره عنوان کرد و گفت: متاسفانه وقتی مشترکان چندین دوره قبض را پرداخت نمی کند، عملا پرداخت جمعی قبوض از توان آنها خارج می شود. 

وی با توجه به اینکه این مبلغ به حساب خزانه کشور که محل تامین یارانه مردم است واریز می‌شود از صاحبان این واحدها درخواست می‌شود نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام اضافه کرد: وصول مطالبات در شرایط اقتصادی کنونی سبب رفع مشکلات می‌شود بنابراین این امر مهم باید توسط مسوولان ارشد اجرا و پیگیری شود.

شمس اللهی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با کمترین درآمد بر لزوم گاز رسانی به مردم تاکید دارد، گفت: اکنون ضریب نفوذ گاز در روستاهای استان ۹۴ درصد است که با اتمام گاز رسانی به چند روستای دیگر تا پایان سال جاری، ضریب نفوذ به ۹۹ درصد می رسد.

وی با اشاره به وضعیت گازرسانی در مناطق شهری استان یادآور شد: میزان برخورداری مناطق شهری از شبکه گاز ۹۹ درصد است و تنها شهرهای میمه و پهله زرین آباد شهرستان دهلران از نعمت گاز برخوردار نیستند که طرح گازرسانی به این شهرها با پیشرفت فیزیکی  ۷۰ درصدی در دست اجراست.

وی ادامه داد: با تمام عملیات گازرسانی به این ۲ شهر باقی مانده تا پایان امسال ضریب نفوذ گازرسانی در شهرهای استان به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

شمس اللهی به وضعیت گازرسانی در نواحی شهرک های صنعتی استان نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۰ شهرک معادل ۷۹۳واحد صنعتی از نعمت گاز برخودارند.

هم اکنون ۴۶۱ روستا و ۲۴ شهر استان ایلام از نعمت گاز برخوردار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha