واشنگتن پست از خیز جدید نیروهای فدرال برای سرکوب معترضان خبر داد

تهران- ایرنا- واشنگتن پست گزارش داد که وزارت دادگستری آمریکا برای سرکوب ناآرامی‌های احتمالی در روز انتخابات ۲۰۲۰ درحال برنامه ریزی برای استقرار نیروهای جدید است.

به گزارش ایرنا، روزنامه واشنگتن پست روز شنبه به نقل از منابع آگاه ‌نوشت، وزارت دادگستری آمریکا در حال برنامه‌ریزی است تا با استقرار نیروهای فدرال در مقرهای پلیس اف بی آی  پاسخ فدرال را به هر گونه اعتراض یا سایر مشکلات در روز رای گیری که ممکن است در سراسر کشور ایجاد شود، هماهنگ کند.

اگرچه هر سال وزارت دادگستری آمریکا تدابیری برای امنیت بیشتر صندوق‌های رای اتخاذ می‌کند اما امسال برخلاف سال‌های گذشته و با آغاز سراسری اعتراضات ضد نژادپرستانه مقامات نگران آن هستند که تنش‌های سیاسی اخیر منجر به تظاهرات خشن یا درگیری بین جناح‌های مخالف در روز انتخابات شود.

یک مقام دولت آمریکا در همین مورد به واشنگتن پست گفت: در هفته‌های اخیر مقدمات برای مقابله با طیف گسترده‌ای از مشکلات احتمالی در حال انجام است.

احتمال به تنش کشیده شدن روز انتخابات و یا روزهای پس از آن در حالی است که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به تازگی در سخنانی حاضر به پذیرش شکست در انتخابات نشده و باخت (احتمالی) خود را ناشی از تقلب می‌داند.

ترامپ در پاسخ به پرسشی درباره پذیرش نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ گفت: من از طرفدارانم می‌خواهم به مراکز رأی‌دهی بروند و اوضاع را به دقت تحت نظر بگیرند. اگر انتخابات منصفانه باشد، من ۱۰۰ درصد همکاری خواهم کرد. ولی اگر ببینم که ده‌ها هزار رأی دستکاری می‌شود نمی‌توانم این را بپذیرم.

جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مورد عدم تمایل رییس جمهوری برای تحویل قدرت در صورت شکست گفت: تلاش‌های ترامپ برای ایجاد تردید در روند دموکراتیک از طریق مطرح کردن نگرانی‌هایی نسبت به تقلب در انتخابات به ویژه در رای‌گیری‌های پستی بیانگر "حواس‌پرتی معمول ترامپ" است.

بایدن افزود:‌ من تنها باور دارم که صدای مردم آمریکا در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) شنیده خواهد شد. صدای هر رای در این کشور شنیده خواهد شد و آنها متوقف نخواهند شد. من مطمئنم که برغم تمامی حملات غیرمسئولانه و ظالمانه به این رای‌گیری، ما همانند همیشه یک انتخابات در این کشور خواهیم داشت و در نتیجه آن ترامپ برکنار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار جهان