خیرین استان تهران ۷۵میلیارد تومان در طرح ایران همدل ۲ کمک کردند

تهران- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران اعلام کرد: ۷۵ میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی در طرح خیرخواهانه ایران همدل ۲ برای نیازمندان استان جمع‌آوری شد.

سید ابوافضل پرپنجی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طرح ایران همدل ۲ در راستای کمک به نیازمندان و توجه به معیشت و مایحتاج این قشر  از عید سعید غدیر آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در راستای طرح اطعام حسینی تاکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان استان تهران توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به طرح احسان حسینی  در راستای ایران همدل در سطح استان تهران اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۳۰ هزار بسته غذایی شامل برنج، روغن، گوشت، حبوبات، پنیر، چای و قند به ارزش مالی هر بسته ۳۰۰ هزار تومان میان خانواده های نیازمند و تحت پوشش استان توزیع شد.

به گفته پرپنجی خیران و شهروندان نوع دوست تهرانی می توانند تا پایان ماه صفر کمک های خود را برای رفاه حال نیازمندان اهدا کنند.

وی همچنین به طرح شور عاطفه ها که همه ساله با شروع تحصیلی در سطح کشور برگزار می شود اشاره کرد و گفت: این طرح از ۲۲ شهریور تا ۱۱ مهر ماه در سطح استان تهران برگزار شد که هدف از آن جمع آوری لوازم التحریر، کیف، کفش و البسه برای دانش آموزان نیازمند خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد تصریح کرد: سال گذشته این رقم حدود ۱۴میلیارد تومان بوده که پیش بینی شده این میزان در سالجاری به ۳۰میلیارد تومان برسد.

به گزارش ایرنا، امسال جشن عاطفه‌ها به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و مصادف شدن با ایام محرم و صفر به عنوان شور عاطفه ها مطرح شده است. شور عاطفه ها از ۲۲ شهریور آغاز که روزهای پایانی آن(۹تا ۱۱ مهرماه) که با مشارکت پست به طرح «همبازی» نام گرفته است.

پرپنجی افزود: به دلیل شیوع کرونا امسال حدود ۳۵۰۰ دانش آموز تحت پوشش این نهاد فاقد امکانات آموزشی(گوشی های اندروید و تبلت) هستند که خیرین می توانند در راستای تامین این نیازها کمک های خود را به دانش آموزان نیازمند استان اهدا کنند.

در مرحله نخست ایران همدل همزمان با ماه مبارک رمضان در سطح استان تهران برگزار شد که ۸۳ میلیارد تومان کمک مردمی برای ارسال به نیازمندان استان تهران جمع آوری شد.

در حال حاضر ۷۴هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد استان تهران هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها