۱۱ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۷
کد خبرنگار: 2835
کد خبر: 84062139
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آتش در ارتفاعات لیتویه خنج فرو نشست

شیراز - ایرنا- آتش سوزی گسترده در ارتفاعات منابع طبیعی لیتویه شهرستان خنج روز جمعه با حضور سریع و به موقع نیروهای مردمی و امدادی فرو نشست و خاموش شد.

 محسن کشکولی مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیزی داری شهرستان خنج روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: این آتش سوزی عصر پنجشنبه در ارتفاعات لیتویه از دو ناحیه شمال شرق و در ارتفاعات دهنو و شمالغرب زبانه کشید و به  ارتفاعات حنانی و چاه زال در بخش مرکزی شهرستان خنج کشیده شد .

کشکولی افزود: همچنین گستردگی آتش به منطقه تنگزلو  درپشت بند غرب خنج  رسید و موجب شد تا پهنه های گسترده ای از منابع طبیعی درگیر آتش شود اما با تلاش به موقع نیروهای منابع طبیعی و همکاری  عشایر منطقه و نیروهای محلی و مردمی آتش خاموش شد.

 لیتویه در شمال خنح و تنگ خور درجنوب دو منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع شهرستان خنج قرار دارد ،  تا کنون این پهنه طبیعی به دفعات دچار آتش سوزی شده و۴۰۰ هکتار از مراتع وگونه های حنگلی ازبین رفته است .

کوههای خنج به سبب ارتفاع زیاد هم از پوشش تیپ گرمسیری و هم سرد سیری برخوردار است و انواع گیاهان دارویی از جمله آنغوزه ، آویشن ، گاوزبان و بیش از ۷۰ گونه گیاه داروی دیگر در آن می روید.

شهرستان خنج در فاصله ۲۹۲ کیلومتری جنوب شیراز دراستان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها