استاندار : مازندران را ملی ببینید

ساری - ایرنا - استاندار مازندران ظرفیت‌های استان را در ابعاد مختلف از جمله گردشگرپذیری غیرقابل مقایسه با دیگر مناطق کشور دانست و خطاب به مسئولان کشوری گفت : مازندران را ملی ببینید چون این استان می‌تواند در پویایی اقتصادی کشور نقش موثر ایفا کند. ‎

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان روز جمعه در نشست مشترک مجمع نمایندگان و مدیران استان با رییس مجلس شورای اسلامی در بابلسر افزود : مازندران ظرفیت های بسیاری دارد که مغفول مانده است.

وی تاکید کرد : مازندران متعلق به همه مردم ایران است و جمعیت غیر بومی میلیونی را در این استان شاهد هستیم ، بنا بر این سهم مازندران باید از بودجه عمومی کشور افزایش یابد.

استاندار مازندران با تشریح بخشی از ظرفیت ها و قابلیت های استان ، گفت : ایجاد منطقه آزاد با توجه به ظرفیت ها و زمینه های گسترده صادراتی استان می تواند داد و ستد با کشورهای همسایه شمالی و بازار اوراسیا را رونق بخشد.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که ایجاد زمینه های لازم با مذاکرات ویدیوکنفرانسی و تفاهمات جدید و پیگیری های تفاهم نامه های قبلی با بازارهای هدف تداوم دارد، تصریح کرد: در حوزه دیپلماسی اقتصادی با وجود موانع کرونایی با استانداران کشورهای منطقه ارتباط و تعامل خوبی برقرار کرده ایم.

حسین زادگان با اشاره به این که اقدامات خوبی برای تحرک اقتصادی در استان در حال انجام است، گفت : ایجاد مجموعه های کلان تولیدی در بخش کشاورزی و دامپروری را با همکاری مجموعه های موفق کشور نظیر بنیاد مستضعفان دردستور کار داریم.

استاندار مازندران با بیان این که در حوزه آزاد سازی حریم ۶۰ متری سواحل با همکاری و تعامل دستگاه های مسئول ورود کرده ایم، افزود: ۸۵ درصد حریم ۶۰ متری سواحل استان آزاد شده و مابقی نیز باید با همکاری های ملی آزاد شود.

حسین زادگان توسعه را در گرو همدلی، وحدت نظر و نگاه یکپارچه به استان دانست و گفت : تعامل خوبی میان نمایندگان و دولت و دیگر ارکان قدرت در استان وجود دارد که در پیشرفت استان موثر خواهد بود.   

رییس  مجلس شورای اسلامی برای شرکت در یادواره شهدای هادی شهر از توابع شهرستان بابلسر به مازندران سفر کرد. این مراسم عصر امروز با سخنرانی محمدباقر قالیباف برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =