امام جمعه شاهرود: مخارج اربعین در راستای کمک مومنانه هزینه شود

شاهرود – ایرنا – امام جمعه شاهرود گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و برگزار نشدن آیین راهپیمایی، خیران مخارج اربعین را در راستای کمک مومنانه هزینه کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین عباس امینی در خطبه‌های نماز جمعه شاهرود  در مسجد و حسینیه قلعه این شهر  افزود: یکی از کمک ها می تواند خرید وسایل کمک آموزشی از جمله تلفن همراه برای دانش آموزان بی بضاعت باشد تا آنان بتوانند درس های خود را از شبکه های اجتماعی فراگیرند.

وی با بیان اینکه شاد کردن یک دانش آموز با خرید این تجهیزات به مانند زیارت است، تصریح کرد: مسوولان نیز باید زیرساخت ها از جمله مشکلات آنتن دهی در مناطق محروم را برطرف کرده تا دانش آموزان بتوانند به موقع از کلاس های مجازی بهره ببرند.

خطیب جمعه شاهرود ادامه داد: چند سالی است که جنگ اقتصادی بر مردم تحمیل شده که بخشی از آن شرارت دشمن و بخشی مربوط به بی تدبیری هاست.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از سال ۸۶ تحمیل سه جنگ را پیش بینی کرده بودند، اما برخی از مردم و مسوولان آنرا جدی نگرفتند، اظهارداشت: دشمنان جنگ روانی با ابزاری همچون ماهواره و فضای مجازی ایمان جوانان را هدف قرار داده ، جنگ اقتصادی و تحریم ها و جنگ علمی که با هدف محرومیت استفاده از انرژی هسته ای برای کشور ماست را برنامه ریزی کرده اند.

امینی جنگ آینده را "جنگ آب" خواند و ابراز داشت: این جنگ را باید مجلس شورای اسلامی، دولت و مردم جدی بگیرند و این سرمایه ای که از گذشتگان به ما رسیده را به آیندگان منتقل کنیم.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه مسوولان باید در کنار فرهنگ و اقتصاد به امر تامین آب توجه جدی داشته باشند، تصریح کرد: در جنگ اقتصادی برخی با وارد کردن کالاهای کم ارزش ضربه های اقتصادی مهلکی وارد کردند ، آنان خائن یا غافل هستند.

وی راه مقابله با جنگ اقتصادی را کار جهادی و مستمر دانست و افزود: در این جنگ به مانند هشت سال دفاع مقدس باید گرسنگی، تشنگی را تحمل کرد و با کار خستگی ناپذیر، بصیرت، بیداری و مشارکت مردمی بر آن پیروز شد. 

خطیب جمعه شاهرود با بیان اینکه امام (ره) با هنرمندی همه اقشار مردم را درگیر دفاع مقدس کرد، ابراز داشت: امروزه هم باید مردم در حل مشکلات اقتصادی مشارکت کرده و با نخریدن، کم خریدن در این جنگ سهیم شوند.

آیین نماز جمعه شاهرود با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی، همچون تب سنجی، توزیع ماسک و دستکش و رعایت فاصله مناسب برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha