مربی تیم کشتی پدافند ارتش: تیم‌های با کیفیتی در لیگ حضور دارند

تهران - ایرنا - مربی تیم کشتی فرنگی پدافند ارتش گفت: با وجود تعطیلی چند ماهه مسابقات به دلیل شیوع ویروس کرونا، اما تیم‌های حاضر در لیگ برتر کشتی با قدرت و آمادگی خوبی در مسابقات حضور پیدا کردند.

«رضا مشمعچیان» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم کشتی پدافند از تیم‌های ثابت لیگ کشتی کشورمان در این سال‌ها بوده و با اقتدار توانستیم با سربازانی که در اختیار داشتیم در لیگ حضور یابیم و تربیت بدنی نیروهای مسلح، فرماندهان ارتش و پدافند هوایی نیز در این راه حمایت لازم را از ما داشتند. هر جوری بوده همه ساله تیمی را برای حضور در لیگ برتر آماده کردیم و با غیرت سربازان که بیشتر آنها در آینده به تیم ملی پیوستند در لیگ حضور یافتیم.

وی اظهار داشت: اصلا تصور نمی‌کردم که با وجود شیوع ویروس کرونا و تعطیلی چند ماهه مسابقات، تیم‌های حاضر در لیگ تا این حد خوب و با کیفیت حضور پیدا کنند. در مجموع سال سختی را تیم‌های ورزشی و در مجموع ورزشکاران پشت‌سر گذاشتند و فکر می‌کنم که تیم کشتی فرنگی پدافند هوایی ارتش نیز امسال با اقتدار و با قدرت در لیگ حضور یافت که این امر با تلاش گروهی و حمایت فرماندهان بود.

مشمعچیان در پاسخ به این سووال که چرا تیم پدافند هوایی برای قهرمانی بسته نمی‌شود، خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات تیم ما، مالی است و از سوی دیگر بهترین‌ها و کشتی‌گیران طراز اول را تیم‌هایی که دارای حامیان مالی قوی هستند، جذب می‌کنند اما کشتی‌گیران ما از سربازان هستند. تیمی کاملا جوان که حتی بسیاری از آنان ناشناس هستند ولی می‌بینیم که برخی از آنان در پایان ستاره مسابقات می‌شوند.

وی در خصوص آغاز مسابقات کشتی در ایران بعد از ۸ ماه گفت: کار خیلی بزرگی بود که به همت فدراسیون کشتی و سازمان لیگ انجام شد. در حالی که بسیاری از رشته‌های انفرادی نیز هنوز مجوز آغاز فعالیت را دریافت نکرده‌اند و تماشاگران تشنه و عاشق کشتی نیز تواستند از پای تلویزیون‌های خود مسابقات را تماشا کنند.

مربی تیم کشتی فرنگی رعد پدافند هوایی در خصوص حمایت ارتش جمهوری اسلامی از رشته کشتی، تصریح کرد: فرماندهان همیشه از ما حمایت کردند و سربازان را در اختیار ما برای حضور در لیگ کشتی می‌گذارند و از سوی دیگر از نظر امکانات و تجهیزات نیز در شرایط بسیار خوبی قرار داریم. امسال امید زیادی به قهرمانی داریم و امیدواریم که حداقل از گروه خود بتوانیم بالا بیاییم.

وی همچنین در خصوص تاثیر لیگ در آمادگی ملی‌پوشان برای حضور در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۰ گفت: «محمد بنا» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی طی ۲ روز برگزاری مسابقات رفت از گروه (الف) لیگ کشتی فرنگی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران، مسابقات را زیر نظر داشت و تا آخرین کشتی را نیز از نزدیک دید. به طور حتم تدبیر و نظارت او می‌تواند یک تیم خوب و آماده را از دل لیگ کشتی بیرون آورد.

رقابت های دور رفت گروه الف بیستمین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی طی روزهای ۸ و ۹ مهرماه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و در پایان تیم فولاد اکسین با کسب ۴ پیروزی بعنوان صدرنشین این گروه در دور رفت معرفی شد، تیم سینا صنعت ایذه نیز با ۳ پیروزی در جایگاه دوم ایستاد.

رده‌بندی تیمی گروه (الف) از لیگ برتر کشتی فرنگی در پایان دور رفت: ۱- فولاد اکسین خوزستان ۲- سیناصنعت ایذه ۳- رعد پدافند ارتش ۴- آریو برزن بهبهان ۵- هیأت کشتی سیرجان

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار ورزش