عمران‌خان از دفع فتنه خارجی علیه وحدت اسلامی در پاکستان گفت

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر پاکستان گفت: آژانس‌های امنیتی این کشور طرح خارجی برای تخریب وحدت اسلامی و ترور روحانیون شیعه و اهل تسنن در پاکستان را شناسایی و خنثی کردند.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری «سماء نیوز» پاکستان پنجشنبه شب با پخش گفت وگوی  «عمران‌خان» در این برنامه تلویزیونی اظهارات وی درخصوص توطئه‌های خارجی برای نفرت پراکنی میان فرق اسلامی در پاکستان را منعکس کرد.

نخست وزیر پاکستان افزود: یک گروه تروریستی که از خارج و توسط آژانس‌های جاسوسی دشمن مدیریت می‌شد شناسایی و عوامل آن بازداشت شدند.

وی افزود که عوامل وابسته به خارج درصدد طراحی ترور علمای شیعه و اهل تسنن در پاکستان و برافروختن آتش فرقه گرایی بودند که با واکنش به موقع آژانس‌های امنیتی چند تروریست در اسلام‌آباد شناسایی و بازداشت شدند.

عمران‌خان تاکید کرد: خوشبختانه توطئه‌های خارجی علیه وحدت اسلامی در پاکستان دفع شد و ما جلوی رخدادهای ناگوار برای تخریب فضای وحدت را گرفتیم.

منابع خبری گزارش دادند که طی هفته‌های اخیر برخی از شهرهای پاکستان شاهد اقدامات تحریک آمیز توسط افراطیونی بود که به اصطلاح برای دفاع از مقدسات مسلمانان به خیابان‌ها ریخته بودند. حتی در بین این افراد عناصری به چشم می‌خورد که جز سرکرده‌های گروه‌های تندرو بوده و رسماً توسط دولت پاکستان غیرقانونی قلمداد شده است.

مجلس سنای پاکستان نیز شاهد اعتراض نمایندگان آن به تحرکات عناصر افراطی و تکفیری در این کشور بوده و هشدار دادند که دشمنان مشترک مسلمانان با سوء استفاده از برخی عناصر که خود را مدافع اسلام و مقدسات آن می‌دانند، درصدد تخریب وحدت در پاکستان و دامن زدن به خشونت‌های فرقه‌ای هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha