پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح‌های نیمه تمام استان مرکزی اختصاص یافت

اراک - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پنج‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام این استان اختصاص داده شد و این طرح‌ها باید تا پایان فعالیت دولت دوازدهم تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در آئین بهره‌برداری از یک منزل مسکونی بازسازی شده در نتیجه سیلاب بهار پارسال در روستای امرآباد اراک، در جمع خبرنگاران افرود: ۱۴ طرح توسعه‌محور استان مرکزی از سوی مدیریت ارشد این استان انتخاب شده که با اعتبارات اختصاص یافته تا پایان بهار سال آینده تکمیل و بهره‌برداری می‌شوند.
وی ادامه داد: مهمترین پروژه نیمه تمام استان مرکزی، طرح توسعه بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اراک است که ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح در نظر گرفته شد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: همچنین ۲۵ طرح تولیدی در قالب جهش تولید نیز با اعتباری بالغ بر ۱۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی به تصویب رسید که با بهره‌برداری از این طرح‌ها، ۶ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شود.
وی ادامه داد: سه هزار واحد مسکونی به تفکیک هزار واحد برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و دو هزار واحد برای اقشار کم درآمد با مشارکت بنیاد مسکن و کمیته امداد امام خمینی (ره) کلنگ زنی شد که در بهار سال آینده بهره‌برداری می‌شوند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: در سال‌های گذشته اعتباراتی برای تکیمل بیمارستان ولیعصر اراک به عنوان یک طرح ضروری استان مرکزی و استان های همجوار مشخص شده بود که امروز مقرر شد کارگروه ویژه ای در سازمان برنامه و بودجه تشکیل شود و مسئولان استانی نیز این مهم را پیگیری کنند.
نوبخت افزود: سازمان برنامه و بودجه به نیابت از دولت ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان اختصاص داد و در صورت نیاز مشروط بر تکمیل تا بهار سال آینده به عنوان پروژه در اولویت مورد توجه خواهد بود.
شرکت در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان، حضور در آئین بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح شهید صیدی، بازدید از طرح توسعه بیمارستان ولیعصر(عج) تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی اراک، شرکت در آئین آغاز عملیات اجرایی مرحله سوم مدارس المهدی، بهره‌برداری از مرحله دوم بیمارستان المهدی و شرکت در آئین بهره‌برداری از چهار هزار و چهارصدمین واحد مسکونی بازسازی شده سیل بهار ۹۸ برنامه‌های سفر یک روزه محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به اراک بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =