نوبخت: ۱۱۰ هزار واحد مسکونی نیازمندان کشور در حال ساخت است

اراک - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۱۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در نقاط مختلف کشور در حال ساخت است که تا پایان فعالیت دولت دوازدهم تکمیل و در اختیار واجدان شرایط قرار می‌گیرد.

محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی مسکن محرومان در شهر کارچان اراک، افزود: بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیز در طول فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل و در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اگر چه وظیفه اصلی دولت ایجاد زیرساخت‌های اساسی از قبیل سدسازی، جاده سازی و توسعه شبکه ریلی است اما حلاوت و شیرینی ساخت منزل مسکونی برای نیازمندان باعث شده که دولت برنامه ریزی‌های گسترده‌ای در این خصوص پیش بینی کند.
 رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: بیش از ۱۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان در نقاط مختلف کشور در حال ساخت است که تا پایان فعالیت دولت دوازدهم مورد بهره‌برداری قرارمی‌گیرند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور نیز گفت: عملیات اجرایی یک‌هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان این نهاد انقلابی در استان مرکزی آغاز شده که تا پایان فعالیت دولت در خردادماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.
مرتضی بختیاری افزود: استانداری مرکزی در تامین زمین مورد نیاز این طرح، حمایت‌های بسیاری داشت که جای قدردانی دارد.
وی بیان کرد: علاوه بر این عملیات اجرایی، ساخت ۲ هزار واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد روستایی نیز در استان مرکزی آغاز شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: مشکلی در ساخت مسکن محرومان در روستاهای کشور وجود ندارد اما در تامین زمین برای اجرای این طرح در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر مشکلاتی وجود دارد که باید رفع شود.
مدیرکل روستایی بنیاد مسکن کشور نیز گفت: در حال حاضر ۸۸ هزار واحد مسکونی در ۲۰ استان کشور در قالب مسکن محرومان در حال ساخت است و ۲ هزار واحد نیز برای ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی با اعتبار بلاعوض ۲۵۰۰ میلیارد تومان و ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مدنظر است.

سهرابی ادامه داد: ۲۴ هزار واحد در سال گذشته به اتمام رسید و امید است مسکن محرومان استان مرکزی به تعداد ۲ هزار واحد با اعتبار بلاعوض بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان و تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی در ۹ ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
شرکت در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان، شرکت در آئین بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح شهید صیدی، بازدید از طرح توسعه بیمارستان ولیعصر(عج) تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی اراک، شرکت در آئین آغاز عملیات اجرایی مرحله سوم مدارس المهدی، بهره‌برداری از مرحله دوم بیمارستان المهدی و شرکت در آئین بهره‌برداری از چهار هزار و چهارصدمین واحد مسکونی بازسازی شده سیل بهار ۹۸  از جمله برنامه‌های سفر یک روزه محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر یک روزه به اراک بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha