ساخت زائرسرای کهگیلویه و بویراحمد در مشهد به ۴۱۰ میلیارد ریال نیاز  دارد    

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساخت زائرسرای این استان در شهر مشهد مقدس به اعتباری افزون بر ۴۱۰ میلیارد ریال نیاز دارد. 

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز پنجشنبه در نشست بررسی وضعیت زائرسرای کهگیلویه و بویراحمد در مشهد اظهار داشت: این طرح با  وجود گذشت بیش از ۶ سال هیچگونه پیشرفت فیزیکی نداشته که قابل انتقاد است.   

وی افزود: سال ۱۳۹۲ زمینی به مساحت ۹۶۲ مترمربع و زیربنای هشت هزار مترمربع در مشهد برای ساخت زائرسرا تحویل مسؤولان اجرایی  کهگیلویه و  بویراحمد شد. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این زائرسرا در ۱۳ طبقه طراحی شده و با داشتن ۳۰۰ تخت اقامتی ظرفیت خدمات رسانی به بیش از ۱۰ هزار نفر را دارد. 

کلانتری عنوان کرد: اجرای بخش عمده ای از طرح ‌های عمرانی و اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد ده ها سال طول می کشد و ساخت  زائرسرای استان در مشهد نیز مشمول زمان شده است. 

وی با اشاره به اینکه تمامی اعتبارات سال ۱۳۹۹ کهگیلویه و بویراحمد بین دستگاه های اجرایی توزیع شده، ابراز داشت: این استان توان و  همت خود را برای اختصاص اعتبار لازم به منظور آغاز فونداسیون زائرسرای استان در مشهد به کار گیرد. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استانداری استان اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد ریال برای آغاز عملیات اجرایی این طرح اختصاص می  ‌دهد.  

کلانتری اظهار داشت: حداکثر زمان برای آغاز عملیات اجرایی زائرسرای کهگیلویه و بویراحمد در مشهد پایان آبان ماه امسال باشد. 

وی افزود: پیمانکار این طرح هر چه سریعتر تعیین و هیأتی نیز از کهگیلویه و بویراحمد برای انجام رایزنی ‌های لازم با مسؤولان اجرایی  خراسان رضوی عازم مشهد شود. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج نیز گفت: استاندار این استان دغدغه مسائل فرهنگی را داشته و با جدیت نیز  پیگیر اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی از جمله ساخت زائرسرای استان در مشهد است. 

حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی اظهار داشت: ساخت زائرسرای کهگیلویه و بویراحمد در مشهد به دلیل سهل انگاری مسؤولان  اجرایی استان و کم کاری نیکوکاران حتی یک درصد نیز پیشرفت فیزیکی نداشته که این امر زیبنده و شایسته نیست. 

وی افزود: تمامی ظرفیت ‌های کهگیلویه و بویراحمد و آستان قدس رضوی برای ساخت زائرسرای این استان در مشهد استفاده شود. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی بیان کرد: بسیاری از استان‌ های کشور در مشهد و قم زائرسرا دارند اما زائران کهگیلویه و بویراحمد باید برای اقامت چند روزه در این شهرهای مذهبی به سایر استان ‌ها متوسل شوند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha