گازرسانی به ۹ روستای رشتخوار به اتمام رسید

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرماندار رشتخوار گفت: عملیات گازرسانی به ۹ روستای این بخش جنگل این شهرستان به اتمام رسیده و در مرحله تزریق گاز به خط لوله است.

خالقداد عرب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این حال در آستانه فصل سرما هم‌ اکنون ۵۱۰ خانوار بخش جنگل از توابع این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بی‌بهره هستند.

وی با اشاره به مشکلات مردم بخش جنگل برای دسترسی به مرکز این شهرستان ادامه داد: برای احداث راه روستایی در بخش شعبه به سرآسیاب‌سر و اتصال آن به مرکز شهرستان به ۴۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

فرماندار رشتخوار گفت: این شهرستان به عنوان یکی‌ از محرومترین مناطق خراسان رضوی شناخته شده است و در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای در قالب انتخاب این شهرستان به ‌عنوان منطقه هدف آبادانی و پیشرفت با بنیاد مستضعفان منعقد شد که در قالب این تفاهنامه، زمینه توسعه و آبادانی بیش‌ از پیش این منطقه فراهم می‌شود.

عرب افزود: بنیاد علوی باید نسبت به تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام از جمله راه ارتباطی سرآسیاب جنگل به رشتخوار اهتمام بیشتری داشته باشد چون با احداث این مسیر ارتباطی به طول ۱۲۵ کیلومتر، بخش زیادی از مشکلات مردم منطقه رفع می‌شود.

وی اضافه کرد: رویکرد دولت ایجاد زیرساخت‌های توسعه به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است و از تمام امکانات و ظرفیت‌ها برای تحقق این مهم باید به شکل مطلوب استفاده شود تا مردم در رفاه و آسایش بیشتری باشند.

فرماندار رشتخوار  با بیان اینکه دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی و مسوولان باید برای خدمت به محرومان، ایجاد اشتغالزایی و عمران و آبادانی مناطق محروم اهتمام بیشتری داشته باشند افزود: شهرستان رشتخوار در بخش‌های مختلف از جمله دامداری، کشاورزی و صنعت ظرفیت شکوفایی دارد که با همت بنیاد علوی و مستضعفان این مهم محقق خواهد شد.

مجموعه بنیاد علوی زیر مجموعه بنیاد مستضعفان کشور است که عقد تفاهمنامه‌ای مقرر شده است این بنیاد به مدت سه سال در مناطق محروم بخش جنگل از توابع رشتخوار، به مردم محروم این منطقه خدمت‌رسانی کند.

شهرستان رشتخوار با دو بخش مرکزی و جنگل، چهار دهستان، دو شهر و ۶۰ روستا، ۶۵ هزار نفر جمعیت دارد و در فاصله ۲۰۶ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =