مدافعان سلامت وام بدون کارمزد دریافت می‌کنند

تهران - ایرنا - تفاهم نامه‌ای به منظور تکریم و قدردانی از مدافعان سلامت بین ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران و سازمان اقتصاد اسلامی ایران مبنی بر ارائه تسهیلات برای دریافت وام بدون کارمزد به کادر درمان امضا شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا،  علیرضا زالی روز پنجشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه بین ستاد کرونای تهران و سازمان اقتصاد اسلامی و تقدیر از مدافعان سلامت استان تهران، اظهار داشت: سازمان اقتصاد اسلامی همواره در فقرزدایی با ابتنا به ارزش های انقلاب اسلامی پیشتاز بوده است.

وی ضمن با ارزش خواندن اقدام سازمان اقتصاد اسلامی، اظهار کرد: همه نهادهای سیاسی، اجرایی و اجتماعی کشور می توانند با تاثی از سازمان اقتصاد اسلامی در مسیر تکریم و حمایت از مدافعان سلامت گام بردارند.

زالی همچنین با اشاره به تقارن روز امضای این تفاهم نامه با روز سالمند، جایگاه برجسته سالمندان در فرهنگ اسلامی و ایرانی را یادآور شد.

وی همچنین با بیان اینکه بیش از هشت ماه از مبارزه جهادگران سلامت با ویروس کرونا میگذرد، گفت: امضای این تفاهم نامه می تواند به جبران بخشی از زحمات مدافعان سلامت بپردازد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، ضمن تشکر از سازمان اقتصاد اسلامی، ابراز امیدواری کرد که در سایه امضای این تفاهم نامه شاهد برنامه های تشویقی دیگری برای جامعه عالی قدر کادر درمان باشیم.

مراسم امضای تفاهمنامه بین ستاد کرونای تهران و سازمان اقتصاد اسلامی با حضور جمعی از کادر مدرمان دانشگاه علم پزشکی تهران و شهید بهشتی برگزار شد.

در ادامه این نشست عبداله فرجی مدیر عامل سازمان اقتصاد اسلامی نیز با بیان اینکه طبق این تفاهم نامه ۸ هزار نفر از کادر درمان وامی به مبلغ ۱۰ میلیون تومان بدون کارمزد دریافت می کنند، هدف این سازمان را ترویج وام قرض الحسنه ذکر کرد.


وی با بیان اینکه در حال حاضر هزار صندوق قرض الحسنه تحت نظارت این سازمان در حال فعالیت است، توضیح داد: سازمان اقتصاد اسلامی، در مرحله اول آمادگی پرداخت ۵ هزار وام به کادر درمان را دارد، همچنین با اعلام آمادگی چند صندوق تحت نظارت این سازمان در تهران، تعداد این وام ها به ۸ هزار می رسد.
 
مدیر عامل سازمان اقتصاد اسلامی در پایان ضمن قدردانی از یکایک کادر درمان که برای مقابله با ویروس کرونا تلاش می کنند، برای تمامی آنان آرزوی سعادت، سلامت و توفیق کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =