کسب طلای المپیک دور از دسترس وزنه‌برداران ایران نیست

بجنورد- ایرنا- نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: وزنه‌برداری رشته مدال‌آور المپیک است و انتظار می‌رود ورزشکاران ما در این دوره دست‌کم ۲ نشان طلا به دست آورند.

داوود باقری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در بجنورد اظهار داشت: نحوه کسب امتیاز در این دوره متفاوت است و هر ورزشکار در وزن خود در چند مسابقه شرکت کرده و امتیاز کسب می کند.

وی گفت: سهم کشور ما برای شرکت در المپیک، برای مردان ۲ نفر است و در بخش بانوان هم ۲ نفر سهم داریم.

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری افزود: شماری از وزنه برداران مرد، امتیاز لازم را کسب کرده اند و برخی هم در حال کسب امتیاز هستند، البته به خاطر شرایط کرونا مسابقات تعطیل شد و این وقفه به نفع برخی ورزشکاران از جمله سهراب مرادی و کیانوش سهرابی بود تا بتوانند خود را برای کسب امتیار آماده کنند.  

باقری در پاسخ به این سوال که چقدر به کسب نشان امیدوار هستید، گفت: وزنه برداری ایران در المپیک درصدی از مدال های طلا را به خود اختصاص داده است و اگر اتفاق خاصی نیفتد وزنه برداران ما در این دوره از المپیک نیز دست کم ۲ نشان را کسب خواهند کرد.

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری افزود: علی داوودی و علی هاشمی امتیاز لازم برای حضور در المپیک را دارند و کیانوش رسمتی و سهراب مرادی هم در حال کسب امتیاز هستند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی لازم برای حضور ورزشکاران در المپیک انجام شده و قهرمانان در حال کسب امتیازهای لازم هستند.

باقری درباره مبارزه با دوپینگ در وزنه برداری، گفت: در این زمینه کنترل های لازم انجام شده است، از سال های قبل برنامه ریزی داشته ایم و با تغییر نگرش، آموزش و کنترل در این باره موفق بوده ایم.

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری برای شرکت در مجمع انتخاباتی هیات وزنه برداری خراسان شمالی به بجنورد سفر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها