مقام سابق پاکستانی: تخاصم با ایران ترفند انتخاباتی ترامپ است

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر سابق امور دارایی پاکستان رویکرد دونالد ترامپ در قبال ایران را تهاجمی و خطرناک توصیف کرد و گفت: با نزدیک‌تر شدن به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا ترامپ ممکن است برای تثبیت جایگاه خود دست به هرگونه حرکت غیرمنتظره بزند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا،  «شاهد جاوید بُرکی» از کارشناسان نام آشنای امور اقتصادی پاکستان که بین سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۸ شمسی نائب رئیس بانک جهانی بود، در مقاله‌ای که توسط روزنامه انگلیسی زبان «اکسپرس تریبیون» منتشر شد، به برنامه ترامپ برای هرج و مرج مهندسی شده در خاورمیانه پرداخت.

وی گفت:به نظر می‌رسد با نزدیک‌تر شدن به زمان انتخابات رویکرد رییس جمهوری آمریکا در قبال ایران تندتر و تهاجمی شود.

این مقام سابق پاکستانی تاکید کرد که ترامپ به دنبال شروع یک صبح جدید (برای پایان تنش‌ها) نیست و به گفته دیگران وی به دنبال سراب است مانند نمایش میزبانی از امضای توافق صلح میان اسرائیل، امارات و بحرین.

وی اظهار داشت که هدف اصلی نشست کاخ سفید تقویت جبهه ضدایرانی است اما مغایر با پیش بینی دیگران که معتقد به موثر بودن توافق صلح میان اعراب و رژیم صهیونیستی هستند، عادی‌سازی روابط با اسرائیل تنها حاکمان خشن و مستبد در خاورمیانه را تقویت می‌کند.

شاهد جاوید افزود: گام بعدی ترامپ همراهی کردن سایر کشورهای کوچک منطقه در کنار عربستان برای پیوستن به روند عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها است هر چند ممکن است سعودی‌ها در زمان فعلی تن به چنین خواسته‌ای ندهند اما کارشناسان پیش بینی می‌کنند مشکلات در خاورمیانه تشدید خواهد شد.

وی افزود: ممکن است ترامپ برای تثبیت جایگاه خود در انتخابات آمریکا دست به ترفند تخاصم با جمهوری اسلامی ایران بزند که نشان دهنده عدم تغییر رویکرد کاخ سفید در قبال تهران است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =