بنیاد مسکن استان سمنان ۲ هزار و ۶۹۰ خانه در طرح اقدام ملی می‌سازد

سمنان- ایرنا- مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت : ساخت ۲ هزار و ۶۹۰ خانه در قالب طرح اقدام ملی مسکن بر عهده این اداره کل است.

علی رضا فلاحی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان با تامین و واگذاری زمین از سوی اداره کل مسکن و شهرسازی استان ساخت ۲ هزار و ۶۹۰ خانه در قالب طرح اقدام ملی مسکن را متعهد شده است.

وی ادامه داد: از مجموع تعهد اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای ساخت خانه در قالب طرح اقدام ملی مسکن،  ۷۵۰ خانه در شهرستان سمنان، ۹۰۰ خانه در شهرستان شاهرود، ۳۸۰ خانه در شهرستان گرمسار، ۳۷۰ خانه در شهرستان دامغان، ۲۲۰ خانه در شهرستان مهدیشهر، ۵۰ خانه در شهرستان سرخه و ۲۰خانه در شهرستان میامی ساخته می‌شود.

وی بیان کرد: تعداد متقاضیان و ثبت‌نام کنندگان در برخی شهرستان‌های استان سمنان برای طرح اقدام ملی مسکن پایین بود و بر همین اساس تعهد ساخت واحد مسکونی نیز کمتر درنظر گرفته شد.

فلاحی خاطرنشان کرد: پنج نقطه مختلف در شهر سمنان برای ساخت خانه در قالب طرح اقدام ملی مسکن به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان واگذار شد که ۷۵۰ خانه در قالب ۱۵ بلوک ساخته و تحویل متقاضیان می‌شود.

وی یادآور شد: سه منطقه در شهرستان شاهرود شامل شهرک کوثر، شهرک فدک و بهداری شاهرود برای ساخت خانه در قالب طرح اقدام ملی مسکن به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان واگذار شد که ساخت ۹۶ واحد مسکونی در قالب ۲۴ بلوک دوطبقه در شهرک کوثر شاهرود آغاز شده است.

وی تصریح کرد: اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان‌های شاهرود و سمنان در زمان حاضر در مرحله انتخاب منطقه برای ساخت مسکن از سوی متقاضیان و ثبت‌نام کنندگان قرار دارد و پس از برگزاری قرعه‌کشی متقاضیان خانه در هرمنطقه مشخص خواهد شد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت:  متاهل بودن، نداشتن خانه توسط خود و همسر، خانه اولی بودن، پنج سال سکونت در شهر مورد نظر و سبز بودن فرم «ج» آن‌ها (استفاده نکردن از تسهیلات و یارانه‌های بخش‌های دولتی) از شرط‌های لازم ثبت‌نام متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن بود.

استان سمنان ۷۰۲ هزار نفر جمعیت دارد و  وسعت آن۹۷ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha