۲۲ هزار نفر از خدمات خانه های کارگر کهگیلویه و بویراحمد بهره مند هستند

گچساران - ایرنا- دبیر اجرایی خانه کارگر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۲ هزار نفر از خدمات خدمات حمایتی خانه های کارگر این استان در زمینه آموزش،بیمه تکمیلی و ... در شهرستان های مختلف بهره مند هستند.

علیرضا جنتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۹ هزار کارگر در بویراحمد،پنج هزار نفر در گچساران و سه  هزار نفر در شهرستان کهگیلویه عضو خانه های کارگر کهگیلویه و بویراحمد هستند.

وی بیان کرد: ارائه آموزش های مهارتی رایگان در رشته های مختلف هنری و حرفه ای،قرار گرفتن زیر پوشش خدمات بیمه تکمیلی با ۱۵درصد تخفیف،بهره مندی از مهمانسراهای کارگری در اقصی نقاط کشور از مهمترین خدمات حمایتی این تشکل به کارگران وخانواده آنان است.

جنتی ابراز داشت: امکان بهره مندی از تخفیف ۱۵ تا۲۰ درصدی خدمات مراکز طرف قرارداد مانند رستوران ها، باشگاه های ورزشی و دندان پزشکی ها از دیگر خدمات خانه کارگر به این قشر تلاشگر است.

دبیر اجرایی خانه کارگر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خانه های کارگر استان در شهر یاسوج گلستان هفت، گچساران جنب پمپ بنزین مرکز شهر دوگنبدان و دهدشت نیز ساختمان قدیمی مخابرات آماده ارائه خدمات به جامعه کارگری است.

جنتی همچنین از برنامه ریزی برای انعقاد تفاهم نامه با بانک ها برای پرداخت تسهیلات به کارگران خبر داد.

وی پایین بودن دستمزد کارگران با توجه به تورم که منجر به کوچک شدن سفره آنان شده را از مهمترین مشکلات جامعه کارگری در استان دانست.

جنتی تصریح کرد: بیکار شدن تعدادی از کارگران پس از انتشار بیماری ویروس کرونا و قراردادهای موقت که باعث ناپایداری شغلی آنان شده از دیگر مشکلات جامعه کارگری است.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =