جلسات ادارات با زمان برگزاری نماز نباید تداخل داشته باشد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، اولویت قایل شدن برای جلسات در وقت فریضه نماز را از نشانه‌های سبک شمردن نماز دانست و گفت: مسوولین باید به شکلی برنامه‌ریزی کنند که جلسات با برگزاری فریضه نماز تداخل نداشته باشد.

حجت‌الاسلام علی مولوی روز پنجشنبه در جلسه شورای اقامه نماز که در فرمانداری گیلانغرب برگزار شد، گفت: مهمترین وظیفه حاکم اسلامی به استناد قرآن کریم اقامه نماز است.  

وی افزود: پیامهای رهبر معظم انقلاب به اجلاس های سراسری نماز برای همه ما گنجینه ارزشمند بوده و کارشناسان بیش از ۲۰۰ محور عملیاتی از پیامهای معظم له را استخراج کرده اند که باید آنها را عملیاتی کرد.

حجت‌الاسلام مولوی با اشاره به آیه ۴۰ سوره ابراهیم در قرآن گفت: حضرت ابراهیم (ع) از خدا خواست تا خود و نسل و ذریه‌اش را بر پا دارنده نماز قرار دهد و همچنین امام صادق (ع) نیز در آخرین لحظات عمر شریف خود فرمودند شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی رسد .

دبیر ستا اقامه نماز کرمانشاه در ادامه  استفاده از ظرفیت انجمن اولیاء و وجود بیش از ۳۰۰ مدرس صاحب نظر و نیز متولیان امر روستا را گامی موثر در جهت تعمیق و گسترش فرهنگ نماز دانست.

فرماندار شهرستان گیلانغرب هم در این جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز و لزوم توجه جدی به این مهم الهی، تلاش مسوولین و همه آحاد مردم را در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز مورد تاکید قرار داد.

کوروش محمودیان بر اقامه نماز با حضور ائمه جماعت ، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری ، انجام امور تبلیغی، زیباسازی فضای نمازخانه ها در شهر و روستا تاکید و از مسوولان شهرستان خواست تا در انجام برنامه های مربوط به نماز نهایت سعی و تلاش خود را بکار برده و با دبیر شورا و ستاد اقامه نماز همکاری لازم را داشته باشند.

جلسه شورای اقامه نماز در شهرستان گیلانغرب