معاون رئیس جمهوری از تالار مرکزی و بیمارستان ولی عصر(عج) اراک بازدید کرد

اراک - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز پنجشنبه در جریان سفر خود به استان مرکزی ضمن بازدید از کتابخانه و تالار مرکزی اراک، آخرین وضعیت پیشرفت بیمارستان ولی عصر (عج ) را نیز جویا شد.

به گزارش ایرنا، محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در جریان سفر یکروزه به استان مرکزی، ضمن بازدید از کتابخانه و تالار مرکزی، با حضور در محل طرح توسعه بیمارستان ولی عصر (عج) اراک با اقدامات و پیشرفت‌های حاصل شده این طرح، از نزدیک آشنا شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، نمایندگان مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، استاندار و جمعی از مسئولان معاون رئیس جمهوری را در بازدید از این طرح‌ها همراهی کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در حاشیه این بازدید به ایرنا گفت: در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به این استان، تامین ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل تالار مرکزی اراک در نظر گرفته شد.

حجت‌الاسلام عباس دانشی افزود: این اعتبار تا پایان امسال عملیاتی خواهد شد تا به زودی شاهد افتتاح این طرح فرهنگی در استان باشیم.

وی اظهار داشت: تالار مرکزی اراک به عنوان یکی از طرح‌های شاخص فرهنگی استان مرکزی است که عملیات اجرایی آن سال ۸۵ آغاز شد و تاکنون بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: تالار مرکزی اراک در زمره ۱۵ تالاری است که در سطح ملی از سال‌ها پیش با طراحی پیشرفته و مدرن برنامه‌ریزی شده اما، واردات تجهیزات مورد نیاز این مراکز فرهنگی به دلیل مشکلات ناشی از تحریم‌ها سرعت عملیات تکمیل را با کندی مواجه کرده است.  

حجت الاسلام دانشی افزود: تالار مرکزی اراک مانند ۱۴ تالار مشابه در ایران با زیربنای ۱۴ هزار مترمربع یک سالن آمفی تئاتر با ظرفیت ۷۰۰ نفر، یک سالن موسیقی با ظرفیت ۴۰۰ صندلی و یک سالن گالری به وسعت ۵۰۴ متر مربع است.

کتابخانه مرکزی در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۲۰۰ متر و زیربنای بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع و در پنج طبقه و دو طبقه پارکینگ در حال ساخت است و تاکنون اعتباری به مبلغ بیش از ۱۱ میلیارد تومان برای ساخت این مکان فرهنگی  اختصاص پیدا کرده و از پیشرفت بیش از ۴۵ درصدی نیز  برخوردار است.

حضور در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مرکزی، شرکت در آیین بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح شهید صیدی اراک، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکونی محرومان و افتتاح مدرسه علمیه خاتم الانبیاء از مهمترین برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به اراک است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =