کمیته امداد بافق چهار میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان پرداخت کرد

یزد - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بافق گفت: در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ چهار میلیارد تومان وام اشتغالزایی به ۴۸ نفر از مددجویان شهری و روستایی زیرپوشش این نهاد در شهرستان پرداخت شد که این افراد جذب بازارکار شدند.

قاسم طلایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه پارسال معادل این مبلغ برای اشتغال به مددجویان پرداخت شد و افزود: دریافت کنندگان وام عمدتا در زمینه‌های دامپروری ، کشاورزی، صنایع دستی، توزیع  و خدماتی مشغول کار شدند.

وی یکی از اهداف و اولویت‌های این نهاد حمایتی را اشتغال و توانمندسازی خانواده های زیرپوشش ذکر کرد و یادآور شد: اجرای طرح‌های اشتغال موجب ارتقا عزت‌نفس و ایجاد روحیه امید و خودباوری در مددجویان می‌شود و زمینه توانمندی آن‌ها را در جامعه فراهم می‌کند.

رییس کمیته امداد بافق خاطرنشان کرد: در این مدت ۳۶۲ مورد وام کارگشایی به مددجویان و غیرمددجویان به ازای هر نفر پنج میلیون تومان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۳۵۵ دانش آموز و دانشجو زیرنظر این نهاد هستند از ۲ برابر شدن جمعیت زیرپوشش نسبت به پارسال خبرداد و اظهار کرد: برای ارایه خدمات تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان ۶۲ میلیون تومان در ۶ ماهه امسال هزینه شده است کهاین مبلغ  نسبت به سال گذشته رشد ۲ برابری دارد.

به گفته طلایی در ۶ ماهه اول امسال ۲۲۰ خانواده به علت از دست دادن شغل و نداشتن وضعیت معیشتی نامناسب براثر شیوع ویروس کرونا به جمعیت مددجویان اضافه شد و زیرچتر حمایت تبصره ۱۴ ( حمایت موقت) این نهاد قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مددجویان این نهاد از خدمات،درمانی جهیزیه،اجاره مسکن،مشاوره،لوازم ضروری زندگی ، تعمیر و ساخت مسکن،سبدکالا و بیمه های اجتماعی بهره‌مند هستند.

رییس کمیته امداد بافق با اشاره به اینکه بودجه این نهاد بیشتر برپایه کمک‌های مردمی و مساعدت خیران برنامه ریزی می شود،تصریح کرد: ۷۰درصد بودجه از محل جذب کمک های مردمی و بقیه از محل ردیف های دولتی تامین می‌شود.

به گفته وی همچنین در قالب طرح شجره طیبه، ۱۲۰ اصله درخت خرما  و ۱۵۰ درخت پسته برای کمک به مددجویان این نهاد از سوی خیران پلاک گذاری شده که سال گذشته میانگین درآمد ماهانه این درختان ۴۰ میلیون تومان بود و اکنون به ۴۷ میلیون تومان افزایش یافته است.

هم اکنون یکهزار و ۳۳۶ نفر شامل ۹۰۰ خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بافق هستند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =