پیش‌بینی ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای بازسازی منازل زلزله‌زده مراوه‌تپه

گنبدکاووس - ایرنا - سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراوه‌تپه گفت که برای تسریع در احداث بناهای آسیب دیده از زلزله ۵.۲ ریشتری پنجم مهر امسال ۱۰۰ میلیارد ریال از منابع این نهاد در قالب تسهیلات بانکی برای صاحبان ۲۰۰ واحد مسکونی مناطق روستایی و شهری این شهرستان مرزی پیش بینی شد.

هوشنگ محمودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یادآور شد که براثر این زمین لرزه ۵.۲ ریشتری به ۲۵۰ واحد مسکونی در ۳۲ روستا بخش مرکزی و گلیداغ و نیز دو نقطه شهری شهرستان مراوه‌تپه که عمدتا خشتی و گلی بودند، خسارت وارد شد که از این تعداد ۲۱۰ واحد نیاز به بازسازی مجدد داشته و ۴۰ واحد دیگر هم نیازمند مرمت است.

محمودی، سقف تسهیلات بانکی برای بازسازی هر واحد مسکونی زلزله زده مراوه‌تپه را ۵۰۰ میلیون ریال با نرخ کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله اعلام کرد و گفت: دستور صدور پروانه ساختمانی برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده به دهیاران ابلاغ شده و به محض صدور آن، متقاضی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی می‌شود.

به گفته وی، واحدهای مسکونی در روستاهای "آق لر، فرق سر، شیخ لر، یکه توت، آلتی آغاچ بزرگ، دادلی غزنین، چنارلی، قازانقایه، پست دره پایین، آق تقه جدید، الله نور و مردم دره" مراوه‌تپه بیشترین آسیب را از زمین لرزه اخیر دیدند.

شهرستان مرزی مراوه‌تپه با افزون بر ۶۵ هزار نفر جمعیت که در دو نقطه شهری و ۱۰۸ روستای دارای کد شناسایی سکونت دارند، در منتهی الیه شرق استان گلستان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =