حدود ۹ هزار تن کلزا در خراسان رضوی به شکل تضمینی خریداری شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی پایان عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را در این استان اعلام و بیان کرد: امسال در این چارچوب هشت هزار و ۹۹۷ تن کلزا از کشاورزان خراسانی خریداری شد.

حمیدرضا نوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار افزود:خرید تضمینی کلزا در استان از تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز شد و این میزان خرید در قالب هزار و ۵۸۴ محموله از کشاورزان خریداری و به کارخانه های طرف قرارداد برای استحصال روغن فرستاده شد.

وی ادامه داد: امسال قیمت خرید تضمینی این محصول ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال بوده است که با توجه به افزایش ۳۵ درصدی این قیمت نسبت به قیمت خرید تضمینی سال گذشته موجب اقبال و توجه کشاورزان به کاشت این دانه روغنی و افزایش ۲۰ درصدی خرید تضمینی کلزا شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: پارسال ۴۵۷ کشاورز استان کلزا کاشتند که امسال تعداد کشاورزان کلزاکار با افزایش ۸۴ درصدی به ۸۴۱ نفر افزایش یافته ‌است.

نوری افزود: ارزش ریالی محصولات خریداری شده ۴۱۴ میلیارد ریال بوده است که به طور کامل وجوه آن به حساب کلزاکاران واریز شده است.

وی به بخشی از تمهیدات اندیشیده شده در فصل خرید تضمینی کلزا نیز اشاره و بیان کرد: امسال ۴۵ نفر به عنوان عامل تشخیص، ذیحساب و ناظر کنترل کیفیت در ۱۵ مرکز و کمسیون خرید خراسان رضوی به طور مستقیم وظیفه خدمت رسانی به کشاورزان و خرید این محصول را بر عهده داشتند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: بیشترین حجم خرید تضمینی کلزا در خراسان رضوی مربوط به شهرستانهای مشهد، جوین و نیشابور بوده است.

نوری افزود: بر این اساس امسال دو هزار و ۴۲۶ تن محصول کلزا در مشهد، هزار و ۱۸۸ تن کلزا در جوین و هزار و ۹۴ تن کلزا در نیشابور از کشاورزان کلزاکار خریداری شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha