سیل هرسین ۳۰۰ راس دام را تلف و راه ارتباطی سه روستا را قطع کرد

کرمانشاه- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی هرسین با اشاره به وقوع سیل در این شهرستان طی شب گذشته (چهارشنبه)، گفت: بر اثر این حادثه بیش از ۳۰۰ راس دام تلف و راه ارتباطی سه روستا نیز قطع شد.

سرهنگ «نوذر شاه حسینی» روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پس از بارش شدید باران در شب گذشته و بالا آمدن سطح آب معابر و خیابان ها، شاهد وقوع سیلاب در سطح شهرستان هرسین بودیم.

وی ادامه داد: به علت وقوع این سیلاب کم سابقه، مسیر ارتباطی روستاهای «داوودی علیا»،«کهریز» و «چغاسعید» مسدود و ۳۰۰ راس گوسفند نیز در روستای داوودی علیا به علت ریزش کوه و سیلاب تلف شدند.

سرهنگ شاه حسینی خاطرنشان کرد: هرچند با تلاش های بی وقفه پلیس و دیگر نیروهای امدادی حوالی ساعت سه بامداد امروز راه ارتباطی روستای کهریز بازگشایی شد.

جانشین فرمانده انتظامی هرسین یادآوری کرد: بر اثر وقوع سیل به ۱۵ خانوار در روستاهای یاد شده خسارات زیادی وارد آمد که کارشناسان در حال ارزیابی و برآورد میزان این خسارات هستند.

وی تصریح کرد: در این حادثه همچنین سیل ۲ دستگاه خودروی تیبا و وانت پیکان در روستای چغاسعید که در بستر رودخانه قرار داشتند را با خود برد هرچند خوشبختانه هردوی آن ها فاقد سرنشین بودند.

سرهنگ شاه حسینی در پایان و با اشاره به وصل شدن برق شهرستان که برای ساعتی قطع شده بود، گفت: تلاش برای بازگشایی دیگر راه های روستیی مسدود شده و کمک رسانی به سیل زدگان ادامه دارد.
شهرستان هرسین در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.