پتروشیمی هگمتانه در آستانه راه‌اندازی است

همدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه پتروشیمی هگمتانه پس از ۱۸ سال در آستانه راه‌اندازی قرار گرفته‌است گفت: این واحد صنعتی بزرگ هم اینک مرحله تولید و صدور پروانه بهره‌برداری را می گذراند.

حمیدرضا متین روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پتروشیمی هگمتانه در حال خرید نخستین محموله مواد اولیه از پتروشیمی اروند است و به زودی وارد مدار تولید می‌شود.  

او اضافه کرد: بعد از تولید اولیه، پروانه بهره برداری این واحد صنعتی بزرگ پس از ۱۸ سال صادر می‌شود و به طور رسمی کار خود را آغاز می‌کند.  

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: پتروشیمی هگمتانه تمام مراحل تست و راه‌اندازی را با موفقیت پشت سرگذاشته است و مرحله نهایی را طی می‌کند و پیش بینی می‌کنیم تا پایان مهرماه بتوانیم کار صدور پروانه را انجام بدهیم. 

به گفته متین محصول نهایی پتروشیمی هگمتانه پی.وی.سی پزشکی است و این نوع پلاستیک در صنایع بسته‌بندی دارو و تجهیزات پزشکی مصرف می‌شود. 

او ظرفیت تولید این صنعت را ۷۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: بیش از ۷۰ درصد پی.وی.سی پزشکی مورد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شود و پتروشیمی هگمتانه می‌تواند ۱۷ تا ۲۲ درصد از حجم واردات کشور را بکاهد. 

متین افزود: در این طرح ۷۲۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که ۵۷ درصد سرمایه مورد نیاز توسط سهامداران بخش خصوصی، ۳۳ درصد توسط پتروشیمی ایران و ۱۰ درصد نیز توسط سرمایه گذار خارجی تامین شده‌است. 

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خاطرنشان کرد: ۲۳۷ نفر به صورت مستقیم می‌توانند در پتروشیمی هگمتانه مشغول به کار شوند. 

او یادآوری کرد: امسال سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در استان همدان برای احداث چند طرح بزرگ صورت گرفت که تا پایان سال بخشی از آنها بهره‌برداری می‌شود.

پتروشیمی هگمتانه در سال ۱۳۸۳ کلنگ زنی و اتمام این طرح با فراز و فرودهای بسیاری مواجه شد که از پارسال عزم مسوولان برای راه‌اندازی آن جدی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =