نخست وزیر انگلیس: در مرحله حساس کرونایی قرار داریم

لندن – ایرنا – نخست وزیر انگلیس هم زمان با افزایش پرشتاب آمار مبتلایان به کرونا در این کشور، هشدار داد که جزیره در مرحله حساس و خطرناکی قرار دارد.

به گزارش ایرنا، بوریس جانسون روز چهارشنبه با ایراد سخنانی در نشست خبری روزانه دولت تصریح کرد که در صورت لزوم برای بازگرداندن محدودیت‌های قرنطینه تردید نخواهد کرد.

وی که هفته گذشته محدودیت‌های تازه‌ای را برای مهار کرونا در این کشور به اجرا گذاشت،  با اذعان به بی‌تابی و کلافگی مردم خواستار تداوم بردباری و فداکاری جمعی برای عبور از این بحران شد.

هم زمان «پتریک والانس» مشاور ارشد علمی دولت انگلیس، با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در این کشور تحت کنترل نیست تصریح کرد که برای مهار بحران کنونی مجال غفلت نیست.

وی این تصور را که ویروس کرونا محدود به مناطق خاصی در انگلیس است مردود دانست و افزود: شواهد نشان می‌دهد که شیوع این ویروس در سراسر کشور در حال گسترش است و احاد ملت باید مراقبت کنند.

پیشتر گروه مشاوران علمی دولت با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که موج دوم کرونا در تمام نواحی این کشور (انگلیس، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی) آغاز شده است.

در این بیانیه که جمعه گذشته ۴ مهر ۱۳۹۹ یک نسخه ان در رسانه‌های انگلیس منتشر شد،  آمده است: آمار مبتلایان به سرعت رو به افزایش است و برای توقف این روند که می‌تواند فشار بیش از حدی را بر نظام خدمات درمانی کور وارد کند باید سریعا اقدام کرد.

آن‌ها در این بیانیه از مردم انگلیس خواسته‌اند تا اصول بهداشتی را رعایت کرده، «چون همه در معرض خطر قرار دارند.»

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت انگلیس، در ۲۴ ساعت گذشته ۷ هزار و ۱۰۸ نفر به کرونا مبتلا شده و ۷۱ نفر بر اثر این بیماری به کام مرگ رفته‌اند.

این درحالیست که تحقیقات دفتر آمار ملی انگلیس نشان می‌دهد که به طور متوسط روزانه حدود ۹ هزار نفر به کرونا مبتلا می‌شوند و شمار آن با شتاب زیادی رو به افزایش است.

به گفته کارشناسان بهداشتی انگلیس اگر ویروس کرونا با این سرعت گسترش یابد در اواسط اکتبر (ماه اینده میلادی) آمار مبتلایان روزانه به تقریبا ۵۰ هزار مورد در روز افزایش پیدا خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =