۱۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۵
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84060824
۲ نفر

برچسب‌ها

۳.۵ میلیون مگاوات ساعت برق در فردیس تولید شد

کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نیروگاه شهید منتظرقائم فردیس استان البرز اعلام کرد که این نیروگاه در ۶ ماهه نخست سال جاری سه میلیون و ۵۹۷ هزار و ۳۰۰ مگاوات ساعت برق تولید کرد.

عباس کریمی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود:  این در نیمه نخست امسال ظرفیت لازم برای تولید  سه میلیون و ۸۶۳ هزار و ۲۸۸ مگاوات برق داشت اما  بر اساس دستور شرکت مدیریت شبکه برق کشور،  سه میلیون و ۵۹۷ هزار و ۳۰۰ مگاوات برق تولید و به شبکه برق کشور انتقال داد.

نیروگاه  منتظر قائم شامل چهار واحد بخار، ۶ واحد گازی و سه واحد بخار سیکل ترکیبی است و  این نیروگاه  با ظرفیت ۱۶۲۰ مگاوات حدود ۲۰ درصد برق مورد نیاز استان‌های البرز و تهران را تأمین می‌کند.

این نیروگاه حدود ۵۰ سال پیش با چهارواحد بخار فعالیت خود را آغاز کرد که ۲۰ سال بعد ۶ واحد گازی به آن اضافه شد و در دهه ۷۰ سه واحد بخار سیکل ترکیبی در این نیروگاه راه اندازی شد و اکنون

تامین کننده سه درصد برق کشور است.

کریمی گفت : در ۶ ماهه نخست امسال با وجود محدودیت های ناشی از تحریم ها و شیوع ویروس کرونا، متخصصان ایرانی برای  خدمت به هموطنان  تعمیرات مختلف نیروگاه منتظر قائم را از جمله بخش RI  این نیروگاه را انجام دادند. بازدید از محفظه احتراق و تعویض نازل در واحدهای گازی و تعمیرات دوره ای در واحدهای بخار از مهمترین اقدامات مهندسان ایرانی در این نیروگاه است.

 مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق  نیروگاه شهید منتظرقائم بیان داشت:  این مجموعه نیروگاهی  در راستای حفظ محیط زیست علاوه بر اقدامات گذشته در زمینه احداث تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و بهداشتی مجموعه، تغییر سوخت واحدهای بخار از مازوت به گاز طبیعی و ایجاد و نگهداری فضای سبز معادل ۱۳ هکتار را انجام داد.

توسعه فضای سبز و کنترل گازهای خروجی از اگزوز واحدهای بخار طبق استانداردهای زیست محیطی و پایش ادواری خاک مجموعه به صورت مستمر انجام می شود.

شهرستان فردیس در جنوب شرقی کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha