۹ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۱
کد خبرنگار: 2137
کد خبر: 84060820
۰ نفر

برچسب‌ها

مقامات ایران درگذشت امیر کویت را تسلیت گفتند

تهران- ایرنا- مسؤولان و مقامات جمهوری اسلامی ایران با حضور در سفارت کویت، درگذشت امیر این کشور را تسلیت گفتند.

به گزارش ایرنا، شماری از مسؤولان و مقامات ایران در داخل کشور با حضور در سفارت کویت در تهران، مراتب تسلیت و ابراز همدردی خود را با دولت و ملت کویت اعلام کردند.

تسلیت رییس سازمان انرژی اتمی ایران

علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی ایران روز چهارشنبه ۹ مهرماه با حضور در سفارت کویت در تهران، درگذشت شیخ «صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت را به فلاح بداح الحجرف، کاردار سفارت این کشور در تهران تسلیت گفت.

در این رویداد، حضور دکتر صالحی مورد استقبال کاردار کویت قرار گرفت و دقایقی چند در گفت ‌وگویی صمیمی خاطراتی از دوران فعالیت رییس سازمان انرژی اتمی ایران در سازمان کنفرانس اسلامی بازگویی شد.

معاون رییس جمهوری همچنین به همین مناسبت، یادداشتی در دفتر یادبود سفارت کویت مرقوم کرد و این فقدان را به ملت و دولت کویت تسلیت گفت.

تسلیت سفیر ایران در پاریس

همچنین بهرام قاسمی سفیر ایران در فرانسه با حضور در سفارت کویت در این کشور، درگذشت امیر کویت را تسلیت گفت. وی در توییتی نوشت: با حضور در سفارت کویت در پاریس دفتر یادبود امیر کشور همسایه کویت، شیخ صباح الاحمد را امضا نمودم. سپس دقایقی را در محل دفتر سفیر پیرامون شخصیت امیر فقید کویت و نقش مثبت وی در روابط فی مابین گفت وگو کردم و بر لزوم رایزنی ها و تلاش جمعی کشورهای منطقه برای ثبات و امنیت تاکید نمودم.

شیخ صباح الجابر الاحمد الصباح امیر کویت روز گذشته (سه شنبه) در ۹۱ سالگی درگذشت. او که پنجمین حاکم کویت، از زمان تشکیل این کشور در ۵۹ سال پیش بود، بعد از چهار دهه عهده‌دار بودن سمت وزارت امور خارجه، از سال ۲۰۰۶  قدرت را به دست گرفت و تا لحظه مرگ سمت امیری کویت را بر عهده داشت.

ساعاتی پس از آنکه تلویزیون دولتی کویت وفات شیخ صباح الجابر الاحمد الصباح را اعلام کرد، کابینه این کشور شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح ۸۳ ساله که ۱۴ سال ولیعهد این کشور بود را به عنوان امیر جدید معرفی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =