دادستان شهرکرد: با وجود اعلام حساسیت‌ها اما شرایط چهارمحال و بختیاری در شیوع کرونا بحرانی شد

شهرکرد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری با اشاره به وضعیت شیوع کرونا گفت: با وجود اعلام تمامی حساسیت‌ها در نشست‌های گذشته ستاد مقابله با شیوع کرونا، اما به جایی رسیدیم که شرایط استان در شیوع ویروس کرونا بحرانی شده است.

عبدالرضا علی‌محمدی شامگاه چهارشنبه در ستاد استانی مدیریت مقابله با بیماری کووید ۱۹ چهارمحال و بختیاری که با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، تاکید کرد: متاسفانه در جلسات قبلی هر چه تذکر دادیم کسی گوش نکرد، در حالی که حفظ جان مردم با سیاسی‌کاری سنخیتی ندارد.
وی با اشاره به سپری شدن شرایط چهارمحال و بختیاری در وضعیت مطلوب افزود: متاسفانه این شرایط با برخی بی‌توجهی‌ها بحرانی شد و اکنون شاهد مرگ هم‌وطنان خود شده‌ایم.
علی‌محمدی تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های چهارمحال و بختیاری و کمبود امکانات و تجهیزات، مگر تا چه اندازه می‌توان به کادر بهداشت و درمان فشار وارد کرد.
وی یادآور شد: متاسفانه برخی از مردم پروتکل های بهداشتی اعلام شده را رعایت نمی‌کنند و با مسافرت و برگزاری انواع مراسم عروسی و عزاداری باعث شیوع ویروس کرونا می‌شوند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: البته برای کنترل و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در استان تلاش‌های زیادی شده است ، اما متاسفانه توجه کافی به موضوعات مرتبط نشد.
وی برای سومین مرتبه از اعضای ستاد استانی مدیریت مقابله با بیماری کووید ۱۹ چهارمحال و بختیاری تعطیلی ۲ هفته‌ای مکان‌ها و مراکز عمومی را خواستار شد و گفت: به‌صورت شبانه‌روزی آماده صدور دستورهای قضایی مورد نیاز در این زمینه هستم تا بتوان محدودیت‌ها و اعمال فشارها بر مردم و کادر بهداشت و درمان را کمتر کرد.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =