فرماندار آستارا بر توسعه پارک و فضاهای تفریحی تاکید کرد

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا از شهرداری‌ها خواست، با توجه به موقعیت گردشگری و مرزی ابن شهرستان، ایجاد پارک و فضاهای تفریحی را در دستور کار قرار داده و از ظرفیت جوانان و سمن‌ها در برنامه‌های فرهنگی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در فرمانداری آستارا اظهار کرد: باید برای برخورداری از جامعه سالم و بانشاط، زیرساخت های تفریحی جوانان و بوستان ها توسعه یابد و پارک بانوان نیز به زودی تکمیل می شود.

وی بیان کرد: از ظرفیت سمن ها برای شناسایی مهارت ها و توانمندی های جوانان باید استفاده شود و اعتبارات لازم برای اشتغالزایی آنها اختصاص یابد.

فرماندار آستارا گفت: آموزش، حلقه مفقوده توانمندسازی جوانان است و از ظرفیت مرکز فنی و حرفه ای این شهرستان باید به درستی استفاده شود.

وی ادامه داد: هر زمان از توان قشر جوان در هر حوزه ای استفاده شده نتیجه بخش بوده است و دستگاه های متولی و بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال جوانان همکاری کنند.

صابر بیان کرد: از فضای مجازی برای آموزش اشتغال و کارآفرینی جوانان استفاده شود و به لحاظ توانمندی بالای هنرمندان آستارا، مسئولان از زبان زیبای هنر برای تبیین مسائل جوانان بهره برداری کنند.

فرماندار آستارا گفت: جوانان فعال و نخبه حوزه های مختلف شایسته تجلیل هستند و نبود مهارت، عامل مهمی در بیکاری آنهاست و باید برای توانمندسازی آنان اقدامات بیشتر صورت گیرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =