افتتاح ۲ پروژه عمرانی در بافق و خبرهای دیگر از استان یزد

یزد - ایرنا- ۲ پروژه شهرداری بافق شامل ساختمان جدید آتش نشانی و زمین چمن محله پیرمراد، عصر چهارشنبه با حضور معاون امور عمرانی استانداری یزد و جمعی از مسوولان افتتاح شد.

معاون امورعمرانی استانداری یزد در آیین افتتاح این پروژه‌ها با گرامیداشت یاد و نام شهیدان به ویژه شهدای آتش نشانی گفت: در این عرصه نیروهایی خدمت می‌کنند که از جنس ایثار، شهامت هستند.
محسن صادقیان ،آتش نشانان را  فرشته‌های نجات خواند که وجوشان مملو از عشق خدمت به همنوعان است و تصریح کرد: خانواده آتش‌نشان‌ها همیشه همراه و یاور این عزیزان هستند و هیچ وقت خود را از حادثه و خطر دور نمی‌بینند، با این حال سعی می‌کنند آرامش را در خانه برقرار کنند.
وی آموزش و پیشگیری از وقوع حوادث را ضروری دانست و افزود: باید ایستگاه‌های آتش نشانی به امکانات، تجهیزات ایمنی و ماشین آلات مجهز باشد تا ماموریت‌ها با کیفیت و کمترین خسارت وارده انجام شود.
صادقیان یادآور شد: سهمیه خوبی برای تامین نیروی انسانی آتش نشانی برای بافق در نظر گرفته شد اما در بحث گزینش افراد پذیرفته شده در آزمون مربوطه از نظر فیزیکی و آمادگی جسمانی واجد شرایط این مسوولیت خطیر نبودند.
معاون امورعمرانی استانداری یزد، همچنین تامین زیر ساخت‌های فرهنگی و ورزشی را توسط شهرداری بافق ستود و اظهار کرد: شهرداری در کنار عمران و آبادانی شهر نقش ارزنده ای در ایجاد روحیه امید و توسعه نشاط اجتماعی دارد.

شهردار بافق هم در آیین افتتاح این پروژه‌ها مجموع اعتبار هزینه شده را سه میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: ساختمان ایستگاه آتش نشانی در زمینی به مساحت بیش از ۲ هزار متر مربع و با زیربنای۵۵۰ متر مربع  انجام شده است.

سیدعلی نوروززاده زیربنای آتش نشانی را ۵۵۰ متر و محوطه سازی آن را یکهزار و ۵۰۰ متر مربع اعلام و تصریح کرد: برای ساخت این ایستگاه در مجموع ۲ میلیارد و ۳۵۰ تومان از محل منابع داخلی شهرداری هزینه و پرداخت شده است.

وی کمبود نیروی انسانی را از مهمترین مشکلات ایستگاه‌های یک و دو آتش نشانی بافق عنوان کرد و رفع این مشکلات را خواستار شد.

 شهردار بافق همچنین از افتتاح  زمین چمن مصنوعی محله پیرمراد خبرداد و افزود: عملیلات اجرایی این پروژه ورزشی نیز شامل جدول گذاری، موزائیک فرش، فنس کشی ، بتن ریزی زمین و اجرا و نصب چمن مصنوعی به مساحت کل ۱۰ هزار و ۸۰  متر مربع است.

 وی خاطر نشان کرد: برای اجرای این فضای ورزشی اعتباری افزون بر ۹۰۰  میلیون تومان از منابع مالی شهرداری بافق تامین و هزینه شده است.

نوروززاده اضافه کرد: ساخت ۶ مجموعه چمن ورزشی فوتبال و والیبال از سوی شهرداری در سال ۹۹ هدف گذاری شد که چهار زمین آن تا کنون افتتاح شده و ۲ زمین نیز تا پایان سالجاری به بهره برداری می‌رسد.

شهردار بافق خاطر نشان کرد: با بهره‌برداری  از ۶ زمین‌ چمن مصنوعی بیش از ۶ هزار متر مربع به فضای ورزشی روباز این شهر افزوده می‌شود.

هم اکنون ۵۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع زمین ورزش در اختیار ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی بافق قرار دارد و این شهرستان دارای ۳۶ هیات ورزشی است که ۲۰ هیات فعال و بقیه از فعالیت کمتری برخوردار هستند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

****

تداوم بارش پراکنده باران در یزد

یزد- ایرنا- کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی یزد گفت: امروز (چهارشنبه ) و امشب در برخی نقاط به ویژه مناطق شرقی و شمالی استان احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

سید عباس میرحسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از روز پنجشنبه(فردا) تا اوایل هفته آینده با افزایش ارتفاع تراز میانی جو،  افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته شهر بافق با ۲۹ و سبزدشت این شهرستان با ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان بود.

کارشناس هواشناسی یزد اظهار کرد: دمای هوای امروز شهر یزد ۱۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان است.

بارش سالانه باران در استان یزد ۶۵ میلی‌متر اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =