استاندار چهارمحال و بختیاری:اجرای مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا الزامی است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به وضعیت قرمز استان نسبت به شیوع ویروس کرونا تاکید کرد: مصوبات مدیریت مقابله با بیماری کووید ۱۹ در سطح ملی و استانی اجرایی شود و اجرای آن برای تمامی دستگاه‌ها الزامی است.

اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در ستاد استانی مدیریت مقابله با بیماری کووید ۱۹ چهارمحال و بختیاری که با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، تاکید کرد: در شرایط بحرانی کنونی، هیچ‌کس حق ندارد پیشنهادهای مطرح شده در این ستاد را رد یا در برابری اجرای آن کوتاهی کند.
وی، سلامت مردم را اولویت نخست مسوولان چهارمحال و بختیاری دانست و افزود: نظر رییس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد برای هرگونه برخورد در خصوص رعایت نکردن مسایل بهداشتی و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی معتبر و مورد قبول است.
عباسی اجرای مصوبات ستاد استانی مدیریت مقابله با بیماری کووید ۱۹ چهارمحال و بختیاری را ضروری اعلام و تصریح کرد: تعطیلی و یا پلمب محل‌های بی‌توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مصوبه نیاز ندارد.
وی با اشاره به اجرای ضعیف برخی مصوبات ستاد استانی مدیریت مقابله با بیماری کووید ۱۹ چهارمحال و بختیاری، یادآور شد: متاسفانه در جلسات برخی مدیران فقط خوب صحبت می‌کنند، اما نظارت و عمل به اجرای مصوبات آنان ضعیف است.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان یک سوم کارکنان خود را به دورکاری و یا مرخصی تشویقی بفرستند.
وی گفت: از ۱۵ پیشنهاد رییس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد برای اعمال محدودیت و یا تعطیلی برخی مکان‌های عمومی در چهارمحال و بختیاری هر چه در اختیار استان باشد ،تعطیل و بقیه پس از گرفتن مجوز از ستاد ملی تعطیل شود.
عباسی تاکید کرد: تمامی مراکز تفریحی، توریستی و گردشگری حاشیه زاینده‌رود، دیمه، سیاسرد و مکان‌های مشابه دیگر در چهارمحال و بختیاری از پنجشنبه به ‌مدت حداقل ۲ هفته تعطیل است.
وی افزود: رسانه‌های گروهی در زمان شیوع ویروس کرونا اطلاع‌رسانی تاثیرگذار بین افکار عمومی را در دستور کار خود قرار دهند.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =