وزیر علوم: هیات علمی دانشگاه فرهنگیان  باید تقویت شود

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه داوطلبان نخبه و شایسته‌ای برای حضور در دانشگاه فرهنگیان اعلام آمادگی می‌کنند، بر ضرورت تقویت هیات علمی دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خانه ملت،  منصور غلامی با بیان اینکه امروز شاهد هستیم داوطلبان نخبه و شایسته‌ای برای حضور در دانشگاه فرهنگیان اعلام آمادگی می‌کنند، اظهار داشت: بر همین مبنا نیاز است که اساتید توانمند بیشتری در دانشگاه فرهنگیان حضور یابند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: باید به سرعت با اضافه کردن هیات علمی جدید، این دانشگاه را تقویت کرد؛ البته این به معنای ضعف اساتید فعلی که تجارب بالایی دارند، نیست ولی ضرورت دارد که این دانشگاه تقویت شود.

غلامی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت ماده (۲۸) اساسنامه دانشگاه فرهنگیان بیشتر بهره برد، گفت: اکثر افرادی که از محل ماده(۲۸) جذب می‌شوند از دانشگاه‌های برتر کشور بوده که دارای مدارک لیسانس به بالا هستند و پس از یک دوره یکساله آماده تدریس در مدارس می‌شوند.

وزیر علوم تحیقیات و فناوری یادآور شد: با وجود هزینه کمتر استفاده از ماده (۲۸) اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، اما در حال حاضر رغبت کمتری برای استفاده از این ماده وجود دارد و این در حالیست که برای جذب داوطلبان تعهد ۴ ساله، باید مدت زمان بیشتری را صرف کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: در این زمینه وزارت علوم وظیفه کنترل و نظارت دارد و در حوزه اجرا ورود نمی‌کند و وظیفه اجرا با وزارت آموزش و پرورش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =