افزایش ۴۷ هزار نفری حقوق بگیران صندوق بازنشستگی کشوری

تهران - ایرنا - صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: براساس آمار سال ۱۳۹۸، ۴۷ هزار نفر به حقوق بگیران صندوق بازنشسگی کشوری افزوده شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، براساس آمار سالنامه ۱۳۹۸ این صندوق، جمعیت تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری ۲ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۷۴۱ نفر است که یک میلیون و ۸ هزا رو ۶۶۸ نفر آن را شاغلان کسور پرداز تشکیل می دهند.

همچنین ۸۲ درصد از حقوق بگیران صندوق بازنشستگی گروه «بازنشسته»، ۱۳ درصد «بازنشسته متوفی»، چهار درصد «شاغل متوفی» و یک درصد نیز «از کارفتادگان» هستند.
این آمار نشان می دهد، تا پایان سال ۱۳۹۸، یک میلیون و ۴۷۷ هزار و ۴۹۱ نفر حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشوری هستند که این جمعیت در مقایسه با سال پیش از آن (۱۳۹۷) تعداد ۴۷ هزار و ۶۳۰ نفر بیشتر شده است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این سالنامه آماری تاکید کرده است: وجود حجم بزرگی از اطلاعات که هر لحظه در فضای مجازی در حال تولید است و نیز سختی تشخیص صحت یا عدم صحت آن، لزم ارائه آمارهای رسمی توسط هر سازمان را دو چندان می کند. نقش این مهم در عصر اطلاعات به قدری بدیهی است که نه تنها یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی به شمار می رود، که متقابلا سیاست گذاری و برنامه ریزی بدون در اختیار داشتن آمار و اطلاعات، دقیق و به هنگام نیست.

سالنامه آماری سال ۱۳۹۸ صندوق بازنشستگی کشوری شامل پنج بخش مجزا است که بخش اول آن مربوط به «افراد تحت پوشش» است و موضوعاتی چون جمعیت تحت پوشش، حقوق بگیران به تفکیک جنسیت، دستگاه، استان، رسته شغلی، مدرک تحصیلی و ... را شامل می شود. 
در بخش دوم این سالنامه به آمار و اطلاعات حوزه «رفاهی و حمایتی» مثل خدمات رفاهی، وام های پرداخت شده، بیمه عمر و حادثه، بیماران خاص، بیمه تکمیلی، خانه های امید و تورهای زیارتی و سیاحتی پرداخته شده است. 
بخش سوم با عنوان «مالی و اقتصادی» به مسائلی چون میزان منابع صندوق بین سال های ۹۴ تا ۹۸، مصارف صندوق در این سال ها، وضعیت هلدینگ ها و شرکت ها، ارزش و ترکیب سرمایه گذاری ها، سود حاصل از فعالیت های اقتصادی و میزان سرمایه گذاری ها اختصاص دارد.
موضوعاتی مثل ترکیب نیروی انسانی صندوق به تفکیک استان، نوع قرارداد، مدرک تحصیلی، مدت خدمت و سن و همچنین دوره های برگزار شده آموزشی در بخش چهارم با عنوان «منابع انسانی» گردآوری شده است.
بخش پنجم و پایانی سالنامه آماری سال ۱۳۹۸ صندوق بازنشستگی کشوری با عنوان «سایر اقلام»، آماری را در حوزه های حقوقی، فناوری اطلاعات، مراجعه به پیشخوان، پیام های صوتی مشترکان، پاسخ دهی مرکز ارتباط با مشترکان، تعداد خدمات دریافتی از تلفن گویا، مسائل اطلاع رسانی و در نهایت نرخ نفوذ خدمات اینترنتی صندوق بازنشستگی را به مخاطبان و محققان ارائه می کند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha