تامین مالی ۵ هزار و ۶۶۹ میلیارد تومانی با حراج اوراق بهادار دولتی

تهران - ایرنا - معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه‌ای نتیجه هجدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به هشتم مهرماه را اعلام و از تامین مالی ۵ هزار و ۶۶۹ میلیارد تومان در هفته جاری خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده این وزارتخانه به منظور تأمین مالی بهینه دولت، در هفته جاری مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی منتشر و همچنین هجدهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی در هشتم مهرماه برگزار شد.

در هجدهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان در سامانه‌های بازار بین ‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مبلغ ۶۶۹ میلیارد تومان اوراق به فروش رسید.

بنابراین در مجموع طی هفته جاری مبلغ ۵ هزار و ۶۹۹ میلیارد تومان برای مصارف بودجه عمومی از محل انتشار اوراق مالی اسلامی اعم از اسناد خزانه اسلامی، تامین مالی شد.

با انتشار اسناد خزانه اسلامی و طی برگزاری هفده مرحله قبلی حراج اوراق بدهی دولت و دو مرحله پذیره‌نویسی اوراق تا تاریخ اول مهر ماه امسال، ​​در مجموع معادل ۹۲ هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان، شامل۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و ۷۰ هزار ۵۲۴ میلیارد تومان اوراق نقدی تأمین مالی انجام شده است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور با کمترین تبعات تورمی، طی ماه‌های اخیر نسبت به انتشار اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش‌های مختلف از جمله انتشار اسناد خزانه اسلامی و برگزاری هجده مرحله حراج اوراق بدهی و دو مرحله پذیره نویسی اوراق اقدام نموده است که از این طریق تاکنون، در مجموع ۹۷ هزارو ۸۹۳ میلیارد تومان شامل ۷۱هزار و ۱۹۳ میلیارد تومان به صورت عرضه نقدی و ۲۶هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی تأمین مالی انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =