کرمانشاه در بسیاری جرائم جزو استان‌های آخر کشور است

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اشراف اطلاعاتی خوبی که نسبت به مجرمان در کرمانشاه وجود دارد گفت: همین عامل و پیشگیری از وقوع بسیاری جرائم باعث شده در بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی جزو استان های آخر کشور باشیم.

به گزارش ایرنا، سردار "علی اکبر جاویدان" روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل و جمعی از مدیران صدا و سیمای مرکز کرمانشاه، افزود: به عنوان نمونه در شرارت های رخ داده و طبق آمارهای ارائه شده از سوی ناجا استان بیست و هفتم، سرقت به عنف استان بیست و پنجم، نزاع و درگیری استان بیست و دوم و سرقت های مهم و خشن استان هجدهم هستیم.

وی پیشگیری را بسیار بهتر از درمان توصیف کرد و گفت: اگر برای جلوگیری از وقوع جرم تلاش کنیم نتایج بسیار بهتری حاصل و امنیت بیشتری حاصل می شود تا اینکه بخواهیم به دنبال دستگیری مجرمان و کشف جرائم رخ داده باشیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: کاهش ۶۶ درصدی شرارت ها،  ۴۹ درصدی سرقت به عنف و هفت درصدی قتل در ۶ ماه سپری شده از سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته همگی موید آمادگی پلیس برای مقابله با جرائم و پیشگیری از وقوع بسیاری از آنهاست.

سردار جاویدان اظهار داشت: امنیت یکی از مهمترین و اساسی‌ترین نیازهای جامعه است که تامین آن در جامعه بر عهده نیروی انتظامی قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه همکاران انتظامی ما در بخش‌های مختلف پلیس تامین امنیت مطلوب و آسایش شهروندان را جزو اولویت ها و وظایف اصلی خود قرار داده اند، گفت: شاید در این میان کاستی هایی نیز وجود داشته اما هرگز نافی تلاش ها و زحمات شبانه روزی همکاران ما نمی شود.

او همچنین با اشاره به اینکه پلیس نهادی اجتماعی است که بیشترین ارتباط و تعامل را با مردم و همه دستگاه ها دارد، گفت: گستردگی و سختی های کار هرگز باعث نشده ذره ای برای مقابله با مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی دچار تردید شویم.

این مقام عالیرتبه انتظامی در بخش دیگری از سخنانش به تاثیرگذاری رسانه ها و خصوصا صدا و سیما اشاره کرد و گفت: می توان با افزایش همکاری و تعامل های موجود زمینه وقوع بسیاری جرائم را از بین برده و ریشه آنها را بخشکانیم.

وی با اشاره به تبلیغات رسانه ای دشمنان که مسائل دینی، فرهنگی و اقتصادی ما را هدف گرفته و به دنبال ایجاد ناامنی در جامعه و ناامیدی میان مردم هستند، گفت: در این میان صدا و سیما با توجه به قدرت و پتانسیل هایی که در اختیار دارد می تواند با همراهی دیگر متولیان فرهنگی و نهادهای نظامی و انتظامی پاسخ قاطعانه ای به برنامه های ضدفرهنگی و ضد ارزشی دشمنان بدهد.

سردار جاویدان در پایان از همراهی صداوسیمای مرکز کرمانشاه با برنامه های پلیس و اطلاع رسانی دقیق و به موقع و همچنین تولید آثار جهت پیشگیری از وقوع جرائم قدردانی کرد و گفت: امیدوارم با افزایش تعاملات موجود شاهد شرایط بهتری باشیم و عموم مردم از اقدام خدمتگذاران خود در مجموعه انتظامی استان راضی باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =