استاندار مرکزی: تحریم و برخی سوء مدیریت ها مانعی بر سر راه تولید و سرمایه گذاری است

ساوه - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: چرخ صنایع کشور با وجود مشکلات فراوان با همت صنعتگران و همراهی دولت همچنان در گردش است اما در مواردی علاوه بر فشار تحریم های ظالمانه که کشور درگیر آن است، برخی سوء مدیریت ها نیز عاملی بازدارنده بر سر راه رونق تولید و جذب سرمایه گذاران به شمار می آید.

به گزارش ایرنا، «سیدعلی آقازاده» روز چهارشنبه در آیین امضای قرارداد میان شرکت های سوزوکی و نیکسان صنعت ساوه که با هدف تولید انواع لوازم خانگی تحت لیسانس شرکت ژاپنی در شهر صنعتی کاوه منعقد شد، افزود: امروز در اوج بالندگی برای رسیدن به خودکفایی شاهد تلاش صنعتگران و دولتمردان هستیم.
وی ادامه داد: در تاریخ کشور هرگز شاهد چنین شرایطی برای بالندگی و خودکفایی ملت ایران نبوده ایم و این پیروزی ها مرهون خدمات جوانان و جهادگران فعال در بخش صنعت است و دشمنان و بدخواهان این مملکت بدانند که فرزندان با دانش و توانمند ایرانی قادر هستند از هر تهدیدی مانند تحریم ها، فرصتی برای بالندگی و شکوفایی بسازند.
استاندار مرکزی گفت: فشارها، تحریم و تنگناهای ایجاد شده بر ملت ایران برآیند محاسبات اشتباه دشمنان بود که سبب شکوفایی صنعتی، خودباوری و خودکفایی ملی در بسیاری از محصولات شد.
وی اظهار داشت: اینکه یک شرکت بین المللی و بزرگ مانند سوزوکی در موفقیت صنعتگران ایرانی شریک می شود، نشانه پیروزی ایرانیان و خنثی کردن اثر تحریم ها از سوی آنها می باشد.
آقازاده تاکید کرد: دشمنان باید بدانند که برخلاف فشار و تحریم های ظالمانه، استعدادهای ملت ایران با همگرایی، انسجام و دستاوردهای علمی شکوفا شده و قادر هستند که از این خوان سخت عبور و ضمن بی اثر کردن آنها، فرصت های جدید خلق کنند.
به گفته او، مسئولان آمادگی هر گونه همکاری برای حمایت از تولید و صنعت را دارند هرچند موانعی مانند برخی محدودیت ها و فشار تحریم ها وجود دارد اما با بازنگری در برخی رویه های اداری باید نسبت به رفع مشکلات اقدام شود.
وی گفت: گاهی نگاه‌های سوء اقتصادی و مدیریتی باعث ایجاد مشکلات و موانعی بر سر راه تولید می شود اما ما تلاش می کنیم همراه با تولیدکنندگان و صنعتگران ضمن کمک به رونق تولیدات با کیفیت، موانع پیش رو را هم به حداقل کاهش دهیم.

وی گفت: استان مرکزی از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود و در شهرستان ساوه نیز صنایع توانمندی به خصوص در بزرگترین شهر صنعتی کشور (کاوه) فعالیت می کنند که مانند کارخانه نیکسان صنعت می درخشند و همین که شرکت معتبر سوزوکی با این مجموعه قرارداد منعقد می کند، گویای ظرفیت های بالای سرمایه گذاری خارجی در این استان است.

با حضور مدیرکل دفتر صنایع، برق و لوازم خانگی وزارت صمت، استاندار مرکزی، فرماندار و امام جمعه ساوه و برخی از مدیران صنعتی بخش خصوصی قرارداد تولید انواع لوازم خانگی با برند سوزوکی ژاپن در کارخانه نیکسان صنعت ساوه امضاء شد.

به گفته مدیرعامل شرکت نیکسان صنعت، خط تولید برای آغاز فعالیت در زمینه ساخت لوازم خانگی تحت لیسانس سوزوکی ژاپن آماده است و به زودی در گام نخست اقدام به تولید یخچال فریزر و در مراحل بعدی نیز سایر لوازم خانگی از جمله کولرگازی خواهد شد.

شهرستان ساوه با ۶۰۰ کارخانه صنعتی و تولیدی و اشتغال افزون بر ۴۵ هزار نفر از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =