نقش کمیته‌های انقلاب برای جامعه تبیین شود

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی گفت:‌ شایسته است که تاریخ شفاهی نقش نیروهای کمیته انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس و همچنین ۴۰ سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی به جامعه منتقل شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در گرامی داشت هفته دفاع مقدس در دیدار صمیمانه با پیشکسوتان اولین دوره دانشکده کمیته انقلاب اسلامی اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی  حضرت امام خمینی ( ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان مظلوم نیروی انتظامی،سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدای کمیته انقلاب اسلامی  را گرامی می داریم و برای فرماندهی معظم کل قوا مقام معظم رهبری مدظله العالی آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

وی ضمن خیر مقدم به پیشکسوتان ناجا افزود: محضر شما پیشکسوتان اولین دوره دانشکده کمیته انقلاب اسلامی خیرمقدم و خوش آمد عرض می کنم و از اینکه امروز توفیق حضور در جمع شما عزیزان را دارم بسیار خرسندم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با هدایت های داهیانه حضرت امام خمینی (ره) و به برکت خون شهدا پیروز شد و به ثمر نشست افزود: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، در۲۳  بهمن ماه سال۵۷ کمیته انقلاب اسلامی با عضویت نیروهای انقلابی و ولایی تشکیل و تامین نظم و امنیت را بر عهده گرفت.

وی با اشاره به تحرکات خرابکارانه و توطئه دشمنان همزمان با تشکیل حکومت اسلامی در کشور یادآور شد: همزمان با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد تحرکات منافقان، تجزیه طلب ها و ... در مناطقی از کشور بودیم، در این میان با توجه به فضای کشور عده ای ضد انقلاب به دنبال سوء استفاده و تلاش برای اقدامات خرابکارانه بودند.

سردار اشتری اضافه کرد: کمیته انقلاب اسلامی درست در مقطع و زمانی شکل گرفت که تشکیل آن بر مبنای فضای جامعه و ضرورت، بود و در واقع نیروهای کمیته انقلاب اسلامی در تامین امنیت جامعه نقش محوری را عهده دار شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نقش بی بدیل نیروهای کمیته انقلاب اسلامی در اوایل تشکیل حکومت اسلامی ادامه داد: نیروهای کمیته انقلاب اسلامی نه تنها در مقطع اشاره شده بلکه در دوران دفاع مقدس و پس از آن یعنی در تمام عرصه های صیانت از نظام و انقلاب اسلامی خوش درخشیدند و ایثارگری های این نیروهای "انقلابی" و "ولایی" بر کسی پوشیده نیست.

سردار اشتری با اشاره به نقش آفرینی های ایثارگونه نیروهای کمیته انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: کمیته انقلاب اسلامی، شهربانی و ژاندارمری نه تنها در ایفای نقش خود یعنی تامین امنیت شهرها عملکرد خوبی داشتند بلکه با حضور در جبهه های حق علیه باطل در مقابل این نظام و انقلاب دین شان را ادا کردند و ما شهدای بسیاری از این نیروها را تقدیم نظام و انقلاب کردیم.

تاکید بر  لزوم بهره مندی از دانش و تجربه پیشکسوتان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه پیشکسوتان؛ گنجینه های عظیم و ارزشمند "تجربه" هستند، بر لزوم بهره مندی از دانش و تجربه این عزیزان تاکید و نشان کرد: شایسته است که تاریخ شفاهی نقش نیروهای کمیته انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس و همچنین ۴۰ سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی به جامعه منتقل شود.

سردار اشتری اضافه کرد: ایثارگری های پیشکسوتان کمیته انقلاب اسلامی در دفاع از نظام وانقلاب اسلامی نه تنها بایستی ثبت و ضبط شود بلکه باید این نقش آفرینی های بی بدیل به نسل جوان "روایت گری" شود.

فرمانده نیروی انتظامی خطاب به پیشکسوتان کمیته انقلاب اسلامی عنوان کرد: همه ما قدردان رشادت های رزمندگان دوران دفاع مقدس و دلسوزان این نظام و انقلاب دینی هستیم و بنده شخصا نسبت به نیروهای انقلابی و ولایی کمیته انقلاب اسلامی ارادت دارم و ستاد فرماندهی نیروی انتظامی "خانه" همه پیشکسوتان است و همواره از پیشنهادات، نظرات و راهکارهای عملیاتی شما عزیزان استقبال می کنم.

وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری بر لزوم توجه به وضعیت معیشتی بازنشستگان و پیشکسوتان بیان کرد: بر ارائه مطلوب ترین خدمات به پیشکسوتان تاکید ویژه ای دارم و بخشی از ظرفیت اماکن رفاهی، آموزشی و ورزشی نیروی انتظامی را برای استفاده پیشکسوتان عزیز و خانواده هایشان در نظر گرفته ایم و ان شاء الله بر مبنای امکانات موجود بتوانیم بیش از پیش در خدمت این عزیزان باشیم.

در این نشست صمیمانه، پیشکسوتان اولین دوره دانشکده کمیته انقلاب اسلامی ضمن بیان دیدگاه ها و نظرات خود در حوزه های ماموریتی نیروی انتظامی، برخی مشکلات و دغدغه های خود را مطرح کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار جامعه