اولین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگستری کرمانشاه برگزار شد

کرمانشاه - ایرنا- اولین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگستری کل استان کرمانشاه روز چهارشنبه با حضور رئیس کل دادگستری، رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب و قاضی پرونده مربوطه افتتاح و به پرونده مربوطه رسیدگی شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در این جلسه با بیان اینکه یکی از راهکارهای مناسب جهت سرعت بخشیدن به فرایند دادرسی، دادرسی الکترونیک است یادآور شد این موضوع از مصادیق سند تحول ریاست قوه قضائیه است که امروز توانستیم با پبگیری‌های خوبی که صورت گرفت شاهد افتتاح آن در کرمانشاه باشیم.

«پرویز توسلی‌زاده» افزود: دادرسی الکترونیک در شرایط کنونی می‌تواند اجرای عدالت را در کمترین زمان ممکن میسر سازد و از جهت دیگر  قادر است به رفع اطاله دارسی، تسریع در امور جاری محاکم و نیز افزایش دقت و جلوگیری از طرح دعاوی تکراری و پیشگیری از وقوع جرم کمک کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه اضافه کرد: بحمدالله این کار از اقدامات مهم و بزرگی است که در شرایط کنونی بیماری کرونا انجام شد از یک سو به حفظ سلامت قضات و کارکنان و از سوی دیگر سلامت زندانیان که از مسائل مهم برای ما محسوب می‌شود ، کمک می‌کند.

وی اظهار داشت: در دادرسی‌ها اصل را باید بر همین دادرسی الکترونیک قرار داد چرا که محدودیتهای زمانی و مکانی تا حدود زیادی بر طرف و برداشته می‌شود و می‌تواند به کاهش هزینه های قضایی، افزایش سرعت انجام کارها، انسجام در مجموعه اطلاعات سیستم قضایی و افزایش امنیت قضایی و اداری کمک کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =