بیمه اماکن مسکونی شهری و روستایی باید در کشور تقویت شود

تهران - ایرنا - معاون امور بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با اظهار تاسف از ضریب نفوذ پایین بیمه واحدهای مسکونی در کشور گفت: بیمه اماکن مسکونی شهری و روستایی باید در کشور تقویت شود.

 امیر قادری روز در گفت وگو با خبرنگار بحران در پاسخ به این سوال که هنگام وقوع سیلاب در کشور بیشترین خسارت ها در حوزه زیرساخت ­ها به اماکن مسکونی شهری و روستایی وارد می شود به نظر شما برای بازسازی و بازتوانی در این حوزه چه کارهای را باید انجام داد،  این مطلب را عنوان و اظهار داشت: شهرداری ها و دهیاری ­ها که مرجع صدور پروانه ساخت در این اماکن و مناطق می­ باشند باید از ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه ­ها و مسیل­ ها جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه طی بازدیدی که طی روزهای گذشته از مناطق سیل زده سیل شهرستان تالش داشتم مواردی از ساخت و سازها در بستر و حریم رودخانه ­ها را مشاهده کردم، تصریح کرد: طبق ارزیابی ها و مشاهدات انجام شده مسیر جدید راه­های ارتباطی خسارت دیده، باید خارج از حریم رودخانه­ ها و مسیل­ ها پیش­ بینی و ایجاد و بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل هفته گذشته در تالش باید تا بازگشت زندگی مردم به شرایط عادی پیگیری و تسریع شود.

معاون امور بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور اقدامات پیشگیرانه به منظور مدیریت ریسک سیلاب از جمله ساماندهی و لایروبی رودخانه ­ها را ضروری دانست و گفت: در کانون ­­های جمعیتی که خطر مواجهه با خطر سیلاب وجود داشته و امکان جابه جایی سکونتگاهها وجود ندارد، لازم است تا ایمن ­سازی رودخانه ­ها و مسیل ها به جد پیگیری شوند.

قادری به اعتبار ۲۳۰۵ میلیارد تومانی صندوق بیمه محصولات کشاورزی از محل اعتبارات مدیریت بحران اشاره کرد و افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی باید در جبران خسارات وارده به کشاورزان نقش خود را به درستی ایفا کرده و مشکلات جاری طی جلساتی کارشناسی و مرتفع می شود.

سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ کننده، سیاستگذار، هدایت کننده و نظارت کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است.

سیل هفته گذشته تالش به تاسیسات زیربنایی شهری و روستایی این شهرستان خسارت هایی وارد کرد و سبب تخریب چندین منزل مسکونی و مرگ دو هموطن شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =