۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی تا پایان امسال در کشور تولید می شود

ساوه -ایرنا- مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: طبق برنامه ریزی ها قرار است تا پایان امسال ۱۲ میلیون دستگاه انواع لوازم خانگی کوچک و بزرگ در کارخانه های داخلی تولید شود.


به گزارش ایرنا، «کیوان گردان» روز چهارشنبه در آیین انعقاد قرارداد شرکت های سوزوکی ژاپن و نیکسان صنعت ساوه که با هدف تولید لوازم خانگی در شهر صنعتی کاوه برگزار شد، افزود: در سال گذشته کارخانه های داخل کشور موفق به تولید ۹ میلیون دستگاه انواع لوازم خانگی شدند.

وی افزود: وزارت صمت تلاش های شبانه روزی را با هدف رفع دغدغه تولیدکنندگان لوازم خانگی در زمینه تهیه و تامین مواد اولیه در دستور کار دارد تا روند تولید با وقفه مواجه نشود.

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: گردش مالی حوزه صنایع خانگی کشور سالانه رقمی افزون بر ۶ میلیارد دلار است و باید شرایطی فراهم شود که تولیدکنندگان داخلی از این حجم منابع بهره مند شوند تا تولید و اشتغال رونق بگیرد.

به گفته او در حال حاضر۵۰۰ واحد فعال در بخش تولید لوازم خانگی کشور فعالیت می کنند.

گردان با یادآوری ممنوع شدن واردات لوازم خانگی از سال ۹۷ که با هدف حمایت از تولیدات داخلی و مطابق دستور رهبر معظم انقلاب انجام شد،افزود: از زمان اجرایی شدن این تصمیم در تولید داخلی لوازم خانگی کشور ۳۹ درصد رشد حاصل شد.

وی اظهار داشت: در پنج ماه گذشته رده دوم تولیدات داخل کشور مربوط به صنایع لوازم خانگی بوده است.

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با تقدیر از حضور کمپانی سوزوکی ژاپن و تولید محصول تحت لیسانس این شرکت، تاکید کرد:توان تسخیر بازارهای خارجی در حوزه لوازم خانگی را داریم و حضور یک برند بین المللی مانند سوزوکی نقطه ای امیدبخش برای حضور ابران در بازار کشورهای دیگر است.

وی گفت: به صورت شبانه روزی در صدد رفع دغدغه تولیدکنندگان برای مواد اولیه هستیم به خصوص که در شرایط کنونی جهش های بیش از ۵۰۰ درصدی تولید لوازم خانگی در صنایع کشور نیاز مبرم به تامین مواد اولیه را ضروری تر کرده است.

بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت نیکسان صنعت، قرار است طبق قراردادی که با شرکت سوزوکی ژاپن منعقد شد، در فاز نخست یخچال فریزر و در مراحل بعد نیز سایر لوازم خانگی مورد نیاز مصرف کنندگان داخلی در ساوه تولید شود.

«سعید رضوانی» گفت: علاوه بر تامین نیازهای داخلی، صدور تولیدات این شرکت به کشورهای خاورمیانه نیز مد نظر است.

در شهرستان ساوه افزون بر ۶۰۰ واحد تولیدی که اشتغال افزون بر ۴۵ هزار نفر را به همراه دارد، فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =