مستند نبودن خود اظهاری  باعث کندی اجرای طرح کاداستر چهارمحال و بختیاری است

شهرکرد- ایرنا-مدیر امور اراضی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری مستند نبودن خوداظهاری، خرده مالک بودن اراضی کشاورزی و اختلافات ملکی را عمده ترین مشکلات و کند شدن اجرای طرح کاداستر (حدنگاری )در امور اراضی کشاورزی این استان عنوان کرد.

شهرام جزایری روز شنبه در گفت وگو با ایرنا  اظهار داشت: از زمان آغاز اجرای طرح ملی (حدنگاری ) تا کنون از وسعت  ۲۵۰ هزار اراضی بخش کشاورزی این استان ، حدود ۱۱۴ هزار هکتار طرح ملی کاداستر انجام و ۵۰ هکتار در فرایند انجام اجرایی شده است و مابقی نیز تا تعهد سه ساله آینده تکمیل خواهد شد. 

وی ، برداشت اطلاعات توصیفی، سهولت در سنددار کردن اراضی کشاورزی و برداشت لایه‌های مجاز و غیر مجاز در خرده مالکی را از مهمترین اهداف اجرای حدنگاری عنوان و تصریح  کرد: تفکیک، پهنه‌بندی و صدور کارت هوشمند مالکیت اراضی و تشکیل بانک اطلاعات جامع از اراضی ملی و مستثنیات سطح استان از دیگر اهداف اجرای طرح کاداستر است.
مدیر امور اراضی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، اجرای طرح حدنگاری را در راستای تثبیت مالکیت ‌های شرعی و قانونی افراد مالک از برنامه‌های اولویت دار وزارت جهادکشاورزی عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، سطح اراضی چهارمحال و بختیاری یک میلیون و ۶۵۰ هزار هکتار است که ۲۵۰ هزار هکتار آن مستثنیات کشاورزی و باغات است.
کاداستر به معنای نقشه‌برداری ثبتی است که دارای ارزش حقوقی بوده و بر اساس مرزهای آن، سند مالکیت صادر می‌شود.

سالانه در چهارمحال و بختیاری بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی تولید می‌شود و سطح زیرکشت استان ۲۷۰ هزار با هکتار با ۶۶ هزار بهره‌بردار است.
 
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha