دهم مهر۱۳۵۹/ ماموران گارد ساحلی خرمشهر یک کشتی متجاوز عراقی را غرق کردند

تهران- ایرنا- ۱۰ مهر ۱۳۵۹ خورشیدی، روابط عمومی ژاندارمری جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد، ماموران گارد ساحلی یک کشتی متجاوز عراقی را غرق کردند.

حصر اقتصادی، حمله به تأسیسات در خلیج فارس و تمرکز بی‌سابقه‌ نیروها در اطراف مرزهای آبی و هوایی و حتی تجاوز به آنها، بخشی از رفتارهایی بود که رژیم بعث در طول هشت سال دفاع مقدس علیه ایران انجام داد. تهدیدها، بمباران های وسیع شیمیایی و حمله به شهرها و هواپیمای مسافربری و کشتی غیرنظامی و اثبات این که استکبار در حمایت از صدام آمادگی دارد که به هر جنایتی دست بزند، بخشی از حوادث این دوران به شمار می رود. رزمندگان اسلام اما هیچ گاه از پای ننشستند و برای دفاع از مام وطن در طول هشت سال جنگ تحمیلی رشادت ها و ایثارگری های بسیاری از خود بر جای گذاشتند. منهدم ساختن یک فروند کشتی لایروبی به وسیله ماموران گارد ساحلی از جمله این عملیات ها بود. در همین راستا روابط عمومی ژاندارمری در اطلاعیه ای اعلام کرد:  

مامورین ژاندارمری جمهوری اسلامی «گارد ساحلی» مستقر در خرمشهر با ابراز رشادت توانسته اند به وسیله قبضه تفنگ ۱۰۶ میلی متری با همکاری مامورین پاسگاه ژاندارمری سعدوتی به یک فروند کشتی لایروبی متجاوز عراقی که دارای چندین قبضه توپ بوده و از دهانه اروند رود به طرف ساحل ایران در حرکت بود، تیراندازی و کشتی مزبور را به کلی منهدم و غرق کنند.

برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =