فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی نمین امسال بهره‌برداری می‌شود

اردبیل-ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل از بهره‌برداری فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی نمین در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، فرزاد قلندری روز چهارشنبه در نشست با اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازرگانی شاهد(سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نمین) اظهار کرد: در سال جاری با همکاری     دستگاه‌هایی اجرایی استان و با توسعه زیرساخت‌های لازم، انرژی مورد نیاز برای فاز اول این منطقه فراهم شده است.
معاون استاندار اردبیل بیان کرد:  ارائه برنامه زمانبندی دقیق و عملیاتی برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه های در دست اجرا در داخل محدوده منطقه ویژه ضروری است.
قلندری گفت: برای حل مشکلات و رفع موانع احتمالی آمادگی کامل وجود دارد و در تامین زیرساخت‌های لازم تسریع شده است.
وی افزود: سازمان مسوول موظف است با توجه به تفاهم‌نامه فی مابین، نسبت به تکمیل طرح‌های نیمه تمام اقدام و این منطقه را وارد فاز اقتصادی کند.
 قلندری بیان کرد: علیرغم وجود محدودیت شدید منابع مالی در بخش عمرانی کشور، در زیرساخت های این منطقه سرمایه‌گذاری ها ادامه دارد .
وی گفت: همه باید تلاش کنند تا با استقرار  و بهره‌برداری از واحدهای تولیدی در این منطقه شاهد جهش تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان استان باشیم.
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین (اردبیل ) با ۲ هزار و ۵۵ هکتار مساحت در سال ۸۵ در هیات دولت و در سال ۸۹ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما پس از سال‌های طولانی هنوز به       بهره‌برداری نرسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =