دهم مهر۱۳۵۹/ اطلاعیه ۱۰۵ ستاد مشترک ارتش   

تهران- ایرنا- ۱۰ مهر ۱۳۵۹ خورشیدی، اطلاعیه شماره ۱۰۵ ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص عقب‌نشینی نیروهای رژیم بعث از مرزهای جنوبی کشور در اختیار خبرگزاری پارس قرار گرفت.

رژیم بعث با اتکا به تجهیزات لجستیکی و پیشرفته جنگی خود به مرزهای جنوبی ایران یورش برد و در فاصله ای کم بسیاری از تاسیسات شهرهای جنوبی مرز خوزستان، آبادان و خرمشهر را ویران و مردم بسیاری را به خاک و خون کشید. مقاومت خودجوش و مردمی در این مناطق، پیشروی دشمن را مهار کرد تا اینکه امام خمینی (ره) به جوانان متعهد ایران فرمان جهاد داد و آنان با ساده ترین سلاح های جنگی به مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح رفتند.

در همین ارتباط ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای خبر فرار نیروهای دشمن به دست رزمندگان اسلام در مرزهای جنوب به هم میهنان اعلام کرد.  

هم میهنان عزیز نبرد و استقامت های مردانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در جبهه های مختلف مرزی همچنان ادامه داشته و رزمندگان شجاع ایرانی لحظه ای از پای ننشسته و سرسختانه در نابودی دشمن جانبازی و حماسه آفرینی می نمایند و در درگیری های امروز نیروهای مزدور ارتش عراق را در مناطق جنوبی مرز خوزستان مجبور به عقب نشینی و فرار نمودند. در پس فرار دشمن، نیروهای خودی دست به عملیات متعاقب زده است در این عملیات ۶ تانک عراقی به دست نیروهای خودی افتاد.

برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =