معاون وزیر بهداشت وضعیت شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری را بررسی می‌کند

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به قرمز شدن وضعیت استان در شیوع کرونا،گفت: معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در این استان را از نزدیک بررسی می‌کند.

مجید شیرانی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: معاون وزیر بهداشت در سفر خود به استان از بخش‌های ویژه کرونا در مراکز درمانی و بیمارستانی استان دیدن می‌کند و روند شیوع کرونا را بررسی و راهکارهای لازم را برای کنترل و مهار این ویروس در استان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی می‌گذارد.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت قرمز استان از نظر شیوع ویروس کرونا، امید است در این سفر با بیان تنگناها و کمبودهای موجود بتوان بخشی از تجهیزات موردنیاز خود را تامین کنیم.

شیرانی تصریح کرد: افتتاح بخش «مگا آی سی یو»، تجهیز بخش مراقبت‌های تنفسی و کلینیک تنفسی ویژه بیماران کرونایی و بازدید از سه طرح در حال اجرای بخش الحاقی بیمارستان هاجر شهرکرد از دیگر برنامه‌های سفر معاون وزیر به چهارمحال و بختیاری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به خدمات دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه سلامت، اظهار داشت: زیرساخت‌های به نسبت مطلوب حوزه بهداشت و درمان طی ساله‌ای اخیر نقش مهمی در مقابله با بزنگاه کرونا در استان داشته است هرچند با تداوم شیوع کرونا به امکانات و تجهیزات بیشتری نیاز پیدا می‌شود.

شیرانی از اضافه شدن بیش از ۴۰۰ تخت بیمارستانی به تخت‌های مراکز درمانی استان در طول سالهای اخیر خبر داد و گفت: هم اینک یک هزار و ۵۹۱ تخت بیمارستانی در استان وجود دارد که نگرانی ما در خصوص بستری تعداد بیماران مبتلا به کرونا را برطرف کرد و با کمبودی در این خصوص مواجه نشدیم.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =